zjentek

Jak se nazývá drážka na hlavě šroubu, kam se zasouvá křížový šroubovák, aby se mohlo šroubovat?

Drážka pro křížový šroubovák na hlavě šroubu.

Tak už vím, phillips (PH) má tvar prostého kříže a pozidriv (PZ) je řešen formou dvojitýho kříže, z nichž jeden je „zakrslý“. Díky.

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Pozidriv

Další odpovědi
JájsemRaibek

PH nebo PZ.
PH má jen kříž, PZ má ještě drážky mezi křížem.

Dochy

Ty drážky u PZ jsou podle mně jen pro rozlišení. Nemají fyzickou funkci. Hlavní rozdíl mezi PH a PZ je v broušení (resp. konkrétním tvaru, ne všechny šroubováky jsou vybrušované)
PH má čepele klínovité
PZ má čepele rovné (dosedací plošky na každé čepeli jsou rovnoběžné) a díky tomu menší snahu při záběru vyskočit.

zjentek

Ne tak docela >>> https://www.y­naradi.cz/jaky-je-rozdil-mezi-pz-a-ph-vruty-a-bity

Dochy

ne tak docela co? 😉