Tomadollar

Jak se naučit text?

Dobrý den, mám problém.
Mám se naučit text písně a mám na to docela málo času. Píseň bych měl zpívat asi před 200 lidmi (školní akce).
Nevím jestli je dobre si pustit píseň do sluchátek, ale to bych neslyšel podkres.
Napadlo me že bych si nahrál můj zpěv a podkres dohromady a poté to pustil tzv na „playback“. Nebo existuje jiné řešení?

Nejlepší odpověď
seraphico

Úplně stejně jako básničku 😄. Nepíšeš o kterou písničku se jedná, ale počítám, že i tato má sloky a refrény. Postupně se uč jednotlivé sloky, poté refrén a ono už to nějak půjde. Naučit se jednu písničku by nemělo být tak těžké. Tedy pokud se nejedná o deseti minutový rap. 😃

Další odpovědi
elkon

Pouštět si ji tak dlouho, až ji budeš zpívat s nahrávkou.

led

1 – Nejdřív si vypni počítač, či jiné video, audio zařízení.
2 – přečti si text písně a snaž se jej pochopit.
3 – Pak si pusti hudbu a snaž se trefit do melodie a hudebních frází.
4 – Při učení se nezabývej jinou činností.