Jared

Jak se naučit matematiku od základů

Ahoj, tímto bych rád požádal o radu, jak se naučit matematiku tzv. od základů
Věc se má tak, že mám doposud ZŠ, ale rád bych si dodělal střední školu dálkově. Když jsem procházel přijímací testy z matematiky , byli tam příklady které absolutně nechápu, z matiky neumím v podstatě nic ,ani zlomky, zaokrouhlování, jednotky, nic. Nechci se tady vymlouvat jak těžký život jsem měl, že jsem se nezvládl nic naučit…

Má otázka zní: Dá se i při mém věku 35 let dohnat učivo z matematiky ze ZŠ, tak abych byl schopen složit přijímačky na SŠ a dále pokračovat ve studiu? Jestli ano, čím začít, jak na to? Napadlo mne si treba koupit učebnice matematiky od 3.do9.tridy a učit se podle toho. Je jasné, že i jiné předměty budou problém ale matematika u mne nejvíc… Nechci zahodit život , chci to dokázat…

Za rady, tipy vám moc děkuji a přeji hezký den

Nejlepší odpověď
Kelt

Vše se dá dohnat a materiálu je dost. Učebnice i sbírky. Doporučil bych zajít na školu, a tam si vypůjčil učebnice a počítal příklady, případně se spojil s učitelem matematiky a domluvit si s ním konzultace, ten by odhalil nedostatky a doporučil nejlepší cestu.

Další odpovědi
elkon

Sehnat soukromého učitele matiky, který se vám bude věnovat osobně a podle potřeby.

orwell

Já bych to viděl na spolupráci s pedagogem. Tohle nevypadá na nějakých pár hodin doučování. Bude to spousta hodin a pochybuji, že v této době, kdy Bohem jsou peníze, to bude někdo ochoten dělat zadarmo, nebo za pár „šušňů“. Ne, že bys nemohl studovat sám, materiálu je dost, ale záhy zjistíš, že budeš ztrácet spoustu času a tvoje činnost bude značně neefektivní. Jenom to obstarávání si zdrojů. Učebnice jsou krásná věc, ale jsou nazvrženy na poměrně dlouhá časová období. Ty potřebuješ látku zhustit, nemůžeš se přece učit stejným způsobem, jako děti ve věku třeťáků, čtvrťáků,… to by bylo na spoustu let. Takže je třeba to nějak zkomprimovat, něco půjde rychleji a něco pomaleji. Pokud budeš při řešení příkladu koukat pod ruku někomu (kdo to dobře umí) a poslouchat při tom jeho komentáře a rady, půjdeš dopředu nesrovnatelně rychleji, než při samostudiu. Chce to ale mít po boku nějakého odborníka, ne známého, který machruje a sám v tom plave. Ono i učit se musí člověk učit a není to žádná legrace. Potkal jsem se v životě i s pár učiteli, kteří by nikdy učit neměli, protože jejich výklad, to bylo „psí blití“, i když to sami uměli spočítat. Nedokázali to ale stravitelně vyložit.
Dál to předpokládá, že si spočítáš sám spoustu příkladů samostatně. Bez počítání příkladů se matematiku prostě nenaučíš. A nemyslím tím jenom nějakých pět, deset na určité téma. Pokud budeš mít dost vytrvalosti a někoho vhodného po boku, můžeš tenhle boj vyhrát, což ti ze srdce přeji.

Lotr2008

Třeba tyto kanály jsou pro samostudium matiky dobrý, vnoučata se z nich učí a jsou spokojená
https://www.y­outube.com/

Lotr2008

Entschuldigung, špatně vloženo

Lotr2008

Třeba tyto kanály jsou pro samostudium matiky dobrý, vnoučata se z nich učí a jsou spokojená
https://www.y­outube.com/c/I­sibalocom
https://www.y­outube.com/chan­nel/UCLfEwNGlcQBpDiW­bWnVa0Pg