vedatoor

Jak se nakazil pacient 0 koronavirem???

Podle BBC byl prvním nakaženým sedmdesátiletý muž. Choroba u muže propukla 1. prosince 2019, tedy o týden dříve, než začátek epidemie datují čínské úřady. Nakažený muž po vypuknutí nemoci zůstával doma. Podle informací BBC nikdo z jeho blízkých neonemocněl, neměl horečku ani žádné jiné příznaky chřipky či virózy. Muž žije od trhu, který je považován za ohnisko epidemie, pět zastávek autobusem. On ani jeho příbuzní však na trhu nebyli, a pacient tak musel onemocnět doma. Jak se tedy pacient 0 nakazil???

Odpovědi
Edison

O pacientovi „0“ jsou jen spekulace. Nikdo to pořádně neví. Ono.. mnohdy je to otázkou, jestli bylo nejdřív vejce, nebo slepice.

Kryšpín

Baštil opečeného netopýra bez hořčice.

Pepa25

Odpověď je lživá – nic takové BBC nezveřejnilo. Skutečný článek BBC je v odkaze.

Zdroj: https://www.bbc­.com/future/ar­ticle/20200221-coronavirus-the-harmful-hunt-for-covid-19s-patient-zero