pn65

Jak se mám zachovat, když mi skončila pracovní smlouva hpp, ale nedostal jsem výpověď?

Teď jsem zjistil, že pracovní smlouva mě skončila tento rok v květnu a teď už nemám platnou smlouvu, automaticky se prodlouží na neurčito? Výpověď jsem nedostal, normálně mi chodí výplata.
Takže nevím jestli škemrat o novou smlouvu…

Nejlepší odpověď
Dochy

Ano, podle zákona se smlouva na dobu určitou stává smlouvou na dobu neurčitou pokud po uplynutí sjednané doby obě strany dál pokračují v předchozí spolupráci. Ale víceméně bylo Tvé právo hned další den zkrátka nepřijít, bez ohledu na to, jaké potíže by to způsobilo zaměstnavateli, který si té lhůty „nevšiml“. Teď už to právo nemáš 😉

Další odpovědi
paul1

Žádat o prodloužení.