kampus

Jak se mám zachovat?

Dobrý den,dnes mě v obchodě obvinili že jsem nezaplatila údajně čokorolku kterou měl syn,problém je v tom že syn měl loupák a neměl tu čokorolku.Nevím jestli mám podat trestní oznámení.Cítím se poníženě a také mě to urazilo.

Nejlepší odpověď
anonym

Znáš pravidla správného nakupování? Když jdeš do obchodu (platí to i u gigantů), tak ty ani tvůj doprovod nemáte konzumovat potraviny, které se na prodejně vyskytují.
Pokud nakoupím jinde a jdu do dalšího obchodu s podobným sortimentem, tak doklad o předchozím nákupu mám v peněžence nahoře a na požádání ho předložím. V menších obchodech můžeš takový nákup nahlásit u pokladny.
Pokud jsem chodila nakupovat s dětmi, tak v první řadě jsem u pokladny hlásila zboží, které žmoulaly v ruce a pokud se jednalo o palmsky, tak jsem pokladní předala nejdříve prázdý obal k namarkování.
Ze tvého dotazu nevím, o který z těchto případů ve skutečnosti jde.
Pokud je jediným rozdílem, že tě přinutili zaplatit dražší zboží, tak se na nějaké ponížení vykašli. Ber to tak, že ses poučila a buď ráda, že se nejednalo o láhev třináctileté whisky.
Nechápu ale, co tě na celé téhle záležitosti urazilo, nebo čím se cítíš být ponížena. Zkus se na ten problém podívat z druhé strany. Kdybys seděla ty za kasou, platila měsíčně manka za ukradené zboží, potom bys asi situaci vnímala jinak. Tys zřejmě nepřemýšlela o tom, že personál prodejny měl důvod chápat situaci tak, že ses placení chtěla vyhnout. Není-li tomu tak, tak ses měla omluvit a nechat to být.

Chtěla bych slyšet, co by ti řekli na policii, kdybys šla podat trestní oznámení kvůli tomu, že tě v obchodě přinutili zaplatit čokoládovou rolku, protože jsi „zapomněla“ zaplatit loupák.

Srovnej si to v klidu v hlavě. Nic hrozného se ti nestalo. Příště si dávej na takové věci pozor a bude to v pohodě.

Další odpovědi
pusinka50

Máš ponaučení pro příště, jdi nakupovat s najedeným synem. Obsluha prodejny se jen brání. na mě taky koukají prodavači podivně, když jdu občas nakupovat hladová a ukusuji v prodejně patku chleba. Do prodejny se chodí nakupovat a ne jíst, prodavačky u pokladen těžko posoudí, co vše mohl tvůj syn za dobu nákupu sníst, je lepší se takové situaci pro příště vyhnout a na nějaké trestní oznámení zapomeň, těžko bys dokazovala, co vlastně syn jedl a vůbec, za tuhle situaci si můžeš sama, tak se toho pro příště vyvaruj

Luuu

To moc nechápu, obvinili ho, že snědl čokorolku, ale on snědl loupák?

arygnoc

nebudem rozoberať, že ste urobila chybu (proste sa nezaplatené nekonzumuje), ale zameriam sa na vašu druhú chybu, podľa mňa podstatnejšiu:

chápem, že súčasná metóda výchovy detí je inakšia, ako sme prevádzkovali my pred rokmi na dnešných tridsiatnikoch, ale isté veci proste mali dodržiavať bez ohľadu na terajšiu výchovu „nechania si skákať po hlave“.
Uvážte, či by nebolo deti/dieťa vhodné naučiť, čo môže a čo nie – napr. práve tá konzumácia ešte nezaplateného tovaru. Iste, možno sa vám párkrát hodí o zem a stropí kravál, ale pár po zadku to napraví (s vysvetlením, že to sa tak nerobí, že treba počkať, až sa to zaplatí).
Správnou výchovou sa dá predísť i vášmu tzv. poníženiu (de facto STE zlodej, lebo ste konzumovali bez zaplatenia, resp. váš syn), ktoré pociťujete neprávom, i keď váš postoj i chovanie chápem (je jednoduchšie dieťaťu „upchať hubu“ rohlíkom, ako ho vychovať, ospravedlňujem sa za výraz, ale ten presne vyjadruje myšlienku).
Skúste teda pouvažovať o tejto alternatíve, učte svoje dieťa chápať hodnoty (i tie morálne), a určite sa v budúcnosti vyhnete takýmto obvineniam či trapasom.