dust8

Jak se mají správně upravovat houby václavky, aby byly bezpečně stravitelné?

Odpovědi
Emefej

My je nakládáme do kyselého nálevu.

Kepler

Z syrova jsou mírně jedovaté, minimálně na nějakou tu šavličku bohatě stačí. Jsou vhodné na nakládání do kyselého nálevu, ale pak už nechutnají jako houby. Spíš okurky. Jinak jde o houby velmi voňavé a chutné a zpracovávám je ve směsi s ostatními druhy hub dušením. A když se nic jiného nenajde, stačí taky podusit a udělat z nich houbovou omáčku, ať už hnědou, nebo smetanovou. Ham ham!