shaman88

Jak se liší pocitová teplota při mrazivém počasí se sněhem a bez sněhu?

Jak se liší pocitová teplota, když je např. –10°C se sněhem a –10°C bez sněhu?

Sníh je vlastně zmražená voda. V horkých tropických dnech platí, že pocitová teplota těla je závislá na vlhkosti vzduchu a odpařování potu z těla. Například v sauně se dá vydržet jen díky nízké vlhkosti vzduchu.

Jak to tedy platí v zimě?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že v zimě to platí úplně stejně. Záleží jen na relativní vlhkosti vzduchu a samozřejmě taky na rychlosti větru. Obojí ovlivňuje schopnost odpařivosti potu z kůže a tím i pocit většího chladu. Akorát si myslím, že ten vítr v zimě má rozhodující roli.

Další odpovědi
Emefej

Pocitová teplota souvisí zejména s vlhkostí vzduchu a rychlostí větru. Vlhkost vzduchu bude při –10°C stejná na sněhu i bez něj.