Avatar uživatele
TomDG

Jaké jsou příčiny letošních veder?

Dobrý den, mám zvláštní otázku. Chci se zeptat jaké jsou příčiny takových veder za tento rok…Nikdy jsem takové vedra nezažil, teda alespoň nezaregistroval a například si pamatuju, že minulé léto bylo třeba 35°C jeden až max dva dny a pak zase 25–30°C.. Teď vidím v předpovědích samé 35,36,37… Nastává třeba nějaké globální oteplování nebo změna klimatu? Jestli to taky může znamenat větší zimu pro rok 2015/16 :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: TomDG

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 3182 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Příčina letošních veder je pouze taková, že příroda se projeví každý rok jinak. Po létech teplejších přichází zase léta studenější. Globální oteplování je otázka mnoha let a neprojeví se během roku. I z minulosti je známo, že po několika teplých létech, přišly roky studené a mrazivé. Osobně bych z toho pro zatím nedělal závěry.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Těžko říct,ale kdysi mi vyprávěla má babička že v r.1947 bylo vedro a sucho podobné jako dnes a potom byla ukrutná zima se spoustou sněhu.Bude se to opakovat?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Příčina letošních veder je velice jednoduchá. Vše je dopředu velmi pečlivě připraveno. Ženou se sem uprchlíci z teplých krajin. Tak jim to tu musíme připravit, aby se cítili jako doma.
Přeci je zde nenecháme mrznout. Tudíž legendární věta již neplatí: http://i.ytim­g.com/vi/F4Fr­Di72IAA/hqdefau­lt.jpg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Mávnutí motýlích křídel na Sumatře v roce 2006 v říjnu :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

HAARP, třeba. Zaleť si na Rhodos a k těm našim nejvyšším teplotám si přihoď ještě 10°C. Někdy tam mají prý ve stínu i 50°C a to prý už odpadávají i místní. V poledne na pokoji v hotelu to je bez klimošky k nepřežití. Já si ale pamatuji z dětství jedny prázdniny, kdy skoro celé dva měsíce bylo sucho, že praskala zem a do vzniklých trhlin se vešla místy i dětská ruka. Jen té vody ve studních bylo jaksi víc než dnes i přes to sucho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Jednak se letos mimořádně činí „Jezulátko“ a jednak přímořský ráz počasí vystřídala podoba rázu vnitrozemského.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ano příroda se projeví každý rok jinak, ale teploty jsou stále více a více extrémnější. Ona byla extrémní i zima !!
Doporučuji si všimnout, že daleko více fouká vítr a že bez přívalového deště téměř nezaprší.
Teplota oceánů stoupla v průměru o 2oC. Tedy se globálně otepluje. Nakonec o tom se spory nevedou. Žabomyší válka se vede o příčinu toho oteplování!
To je obrovská energie navíc, která má potom v meteorologii extrémní projevy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
TomDG

ten který je: já doufám že to tak bude, poslední největší zimu u nás si pamatuju že byla v roce 2004 a pak možná 2005 od té doby to sláblo.. Mám rád zimu radši než léto a to jsem si tim jist :D

před 3182 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

Také bych si přál pořádnou zimu a především sníh,aby se vyrovnal deficit spodních vod.

před 3182 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

asi jak kde, posuň se trošku na sever ( Liberecký kraj ) a tam jsou zimy pěkný. Metr sněhu za noc, mráz a tak. Já jsem rád, že zimu přežiju i v lehkých botkách. Navíc sem cyklista…

před 3182 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek