Hungalabunga

Jak se léčí trauma a jeho postup?

Každý z nás určtitě zažil silně stresující událost, ktera je uvězněna v naší paměti.

Nejlepší odpověď
annas

U každého člověka je to jinak. Zzáleží na odolnosti. Někteří jedinci zvládnou přírodní katastrofu, vyrovnají se s následky vážné dopravní nehody atd. Jiní se sesypou třeba, když si zlomí nohu a musí ležet v posteli.

Jinak je dobré obrátit se na psychologa.

Pokud vás tento problém zajímá, pročtěte si rozhovor s s Monikou Nyklíčkovou, který píše, jak se s traumatem vyrovnat, že nemusí jí o celoživotní hendikep.

Jde o užití metody Somatic Experiencing® (SE).

http://www.eva­labusova.cz/roz­hovory/m_nyklic­kova.php

Další odpovědi
Kepler

Jsou traumata fyzická (úrazy) a psychická. Psycholog může navrhnou různé terapie (je jich mnoho), v krajním případě navrhne sedativa nebo psychofarmaka. Není to ale léčení, jen usnadnění. Nejlepším lékařem je čas, ale jsou i traumata, která se s námi táhnou celý život a nic s tím nenaděláme.