S96PR

Jak se jmenují zobrazené listnaté stromy podle dřeva/kůry?

Prosím, nejsem si jist, zda 1 je topol osika a 2 jasan. Děkuji

Odpovědi
Dochy

Doporučuju na mobil aplikaci PlantNet. Umí poznávat i z kůry, ale chělo by to kvalitnější detailní fotku. Ideální pro rozpoznání je list nebo květ.

Drap

Takto z fotografie se obtížně určuje. člověk se lehce zmýlí. Osobně bych hádal jednička – olše lepkavá, podle červeného dřeva na řezu a dvojka je buk. Pokud t rostlo zhruba na stejném místě u potoka, tak dvojka neni buk, ale nějaký druh osiky, může to být i topol.

Emefej

Jednička je jasná olše, dvojka by mohla být osika.

S96PR

Může ta 2 být jasan? Po půl roce od kácení se z toho sype jemný prášek asi od nějakého dřevokazného brouka.

S96PR

2 by mohl být topol šedý. Buk to dle mě nebude.

S96PR

Obojí rostlo na břehu potoka. K 1 mám foto pařezu: https://ibb.co/b6G96dc

S96PR

K 2 o kus dál stejný strom. foto 2

S96PR

1 jsem našel i celou před pokácením, mělo to nějaké jehnědy/kočičky: https://ibb.co/j45G8Wr