crybaby

Jak se jmenuje zařízení, které fouká teplý větřík při vstupu do supermarketu?

Zdravím, potřebovala bych jméno toho zařízení, které je v snad v každém supermarketu nebo obchodních centrech. Řekla bych, že to je nad vstupními dveřmi a při vstupu do obchodu to fouká takový teplý vítr.

Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
hapiky

Zaslechl jsem, že v tom má prsty teplý golfský proud!

Mp2

Fouká to u vchodu jen v zimě. A je to přebytečný teplo..
V celým obchodě je milion mrazáků , ledniček a všech přístrojů,které vytváří teplo..

V létě to fouká normálně šachtou ven…
V zimě se přebytečným teplem topí.

U vchodu je to proto, že se dveře stále otevrají a zabraňuje se tím, aby chlad hned vstoupil dovnitř..
Ta produkce tepla je strašně velká…

V Hradci postavili před lety centrum AUPARK .. Tam to teplo foukalo do bytovky naproti.. Lkdi si stěžovali, že jim v lete fuči horkej vzduch do oken, kterymi chteji větrat..

… Je to tedy využití tepla, ktere by jinak odešlo šachtou

Kryšpín

Můj děda tomu říká teplej vítač

ahold

U nás v prodejně tomu zařízení technici říkali SAHARA.

Hlada

Obecně je to teplovzdušný ventilátor, cizím slovem kalorifer. Pro hranaté se také používá název sahara. Dveřní lidový název nemají. Prodávají se pod názvem dveřní (vzduchová) tepelná clona.

elkon

Může to být rekuperace, ale také třeba klimatizace.