Avatar uživatele
Filip84

Jak se jmenuje ta moderní Škodovka, co má vzhledem napodobovat Superb OHV?

Nebo spíš připomínat, evokovat, masku Škody Superb OHV ze 40. let. Původně jsem si myslel, že ta podsvícená maska má evokovat vzhled nebojového Tudoru 1,101, ale určitě ne – má tu masku jinak orientovanou, půjde o Superb OHV. Ona toho vzhledu ovšem dociluje nikoli podobnou, nebo stejnou, maskou, ale svítilnami, které tvoří právě ten vzhled masky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 426 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Schluker

Odpoveď byla označena jako užitečná

Jedina skodovka se svetelnou listou v masce je Enyaq.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Filip84 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Podle mne je to Tudor. Nemá sice ještě integrovaný nárazník, ale maska je už po faceliftu. Možná nějaká přechodová verze, budou vědět přesně ve škodíkomuzeu. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

To bylo Rádio Jerevan, jo, protože ano, je to auto, ano, je to moderní auto – má LED světlomety, ale výrobcem není das Škoda Auto, ale 현대 자동차, takže jako kousek vedle, no, no a konkrétně je to Hyundai Tucson.

Ale tak tím, že jsem se dozvěděl, že jediný „osvětlený rypák“ má tamta Škodovka, tak mne napadlo dát – prostě a jednoduše – na autickar.cz hledat „retro design“, výsledky seřadit podle data, a pak už jenom hledat rypák. A kdo hledá, najde, že jo! 🤷‍♀️🤦‍♀️😅

Avatar uživatele
Filip84

Schluker: To ne, to není to. Protože Enyaq má, vlastně, jedno přední obrysové světlo, což po změně předpisu č. 48 v zásadě možné je, ono je de facto jedno, de iure jsou to dvě, mezi kterými není žádná mezera.

Ne, tohle je něco jiného, tady se bavíme o masce, kterou z velké části tvoří, asi LED podsvícením, vytvořená, plošná, obrysová a denní světla. Ten Enyaq má, taky, normální světlomety, jo, na to že to má LED světlomety, tohle ne, tohle má ty světlomety tak jako po straně, malé, no a vypadá to divně. A ta jakože maska je spíš naopak, prostě jako Superb OHV 1948, tedy tvarem.

Já to auto denně vídám, ale zase to není kára, jako Ochcávka, nebo Fóbia, jo, stejně to dopadne tak, že se na to půjdu podívat, jak se to jmenuje. Protože já to lépe nepopíšu! 🙄😅

Avatar uživatele
Filip84

aliendrone: No, to na obrázku je skutečně nebojový Tudor, neboli Škoda 1,101. Já se ptám na nové auto, která má podsvícením masku stylisovánu tak, že má tento Tudor připomínat. 🙄

Avatar uživatele
aliendrone

Filip84>>> Ach so, no to nwm vůbec vocogo. Jediný dobrý facelift škodíka je podle mne jen https://youtu­.be/oR6O0FQKoX­c?t=948 ! 😄

Avatar uživatele
Filip84

Zeman: Ale na to se také neptám, poněkud! 🙄

Avatar uživatele
Filip84

Rokio I. Kauflandský: Akorát, že se Tě tady nikdo na to neptá. 🤷‍♀️ Takže je to prachobyčejný SPAM! 🙄

Avatar uživatele
Rokio

Filip: Promiň.

Avatar uživatele
Mravenec

Rokio a Fabii které generace? I.? II.? III.? 🤩😂😂

Avatar uživatele
Rokio

Mravenec: Nevím. V autech se nevyznám.

Nový příspěvek