dmatejek777

Jak se jmenuje samec od vrány?

Nejlepší odpověď
quentos

nemáme pro něj v češtině název, je to prostě samec od vrány.
Havran a vrána jsou dva různé druhy ptáků.

http://cmwgoq­t.ptacisvet.cz/in­dex.php?browser=&me­nutype=Graphic­s&special=None&ac­tion=Diskuse&Ow­nerID=230&d_jm­eno=&d_email=&d_web=&d­_jinykontakt=&Bac­kID=236&d_raze­ni=Datum&d_max­messages=25&d_pred­met=RE%3A+Jak+se+jme­nuje+samice&d_ma­intoplimit=1100 , viz odpověď L. Hejdukové

Další odpovědi
Questman

vrána (samec)

Psychotic

Vrána. Čeština nemá samostatný výraz pro každé pohlaví.

Emefej

Pan Vrána.

michal?

V češtině pro samce vrány a samičku havrana nemáme výraz. Navrhuji následiující:
samec vrány: ‚vran‘ a samice havrana: ‚havrána‘.
Tedy:
havran – havrána
vran – vrána
😊

petra15

tak to jsem se zas neco dozvedela, ze samice od hada je hadice, a od kraba = krabice…-))

zzzzz

vraník 😁

redy

🙂