dust8

Jak se jmenuje nemoc, kdy se nepociťuje hlad?

Nejlepší odpověď
annas

"Možná víc obecně.

"O poruše příjmu potravy hovoříme tehdy, když člověk používá jídlo k řešení svých emocionálních problémů. V obtížné situaci se snaží ulevit svým pocitům pomocí jídla. Pro člověka, trpícího PPP přestává jídlo být jednou ze součástí jeho života, ale stává se pro něj peklem.

Někteří lidé, trpící poruchou příjmu potravy konzumují obrovská množství jídla, i když právě nemají hlad.

Tomuto chování říkáme záchvatovité /nutkavé/ přejídání.

Jiní lidé drží tak přísné diety, že nakonec váží méně než 85 % své normální tělesné hmotnosti a doslova umírají hladem.

oto chování nazýváme mentální anorexie /sebehladovění/.

Posledním typem poruch příjmu potravy jsou záchvaty přejídání, při kterých člověk během velmi krátké doby sní velké množství jídla, kterého se vzápětí snaží zbavit pročišťováním pomocí zvracení nebo projímadel.

Tomu se říká mentální bulimie."

http://www.nic­m.cz/poruchy-prijmu-potravy-charakteristika

--
Může to být i rakovina, kdy lidé nepociťují hlad, jen pijí, proto dsotávají kapačky, které je udržují při životě, i když trpí … Tak to bylo i s mým otcem …

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že za nemoc se nechutenství považovat nedá, je to jen syndrom jiných nemocí. I při anorexii člověk pociťuje hlad, jen ho z mentálních důvodů různě potlačuje. Nechuť k jídlu může mít i zcela zdravý člověk třeba jen proto, že je veliké horko nebo je ve velikém stresu.

zjentek

To je blahobyt, prostě opak nouze! Jestli máš furt hlad, tak jsi v nějaký nouzi! (;