paul1

Jak se jmenuje černá tkanina s otvory vhodná např. pro povolení víček kompotů?

Dostal jsem před časem od jednoho známého černou tkaninu s otvory, na omak připomínající gumu, kterou používáme na otevírání víček kompotů. Chtěl bych ji objednat pro dceru. Nevím, jak se tkanina jmenuje a kde je možné ji sehnat.
Na internetu se mi nepodařilo ji najít a na známého jsem ztratil kontakt.

Odpovědi
Edison

Na to je potřeba tkanina? Je dost metod, dokonce bez použití čehokoli…

Kepler

Nevím, jestli to má nějaký svůj speciální název, ale tipnul bych si to na pogumovaný textil. Dělají se z toho třeba protiskluzové rukavice. https://www.mpou­zdra.cz/gx-protiskluzove-rukavice-zelene.html?ut­m_source=sklik&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=PI+Nov%c3%­a1+PC&utm_con­tent=Gx+protis­kluzov%c3%a9+ru­kavice+-+zelen%c3%a9

paul1

Tak jsem to (podle nasměrování Keplera) našel . Je to materiál TPE (termoplastický elestomer) a jsou z něho vyráběny různé protiskluzové podložky.
Máme ho kousek doma, říkáme mu hadérka a slouží nám spolehlivě již dlouhou dobu hlavně k otevízání kompotů. Ty kupované jdou, jak uvádí Edisom, otevírat bez problémů. Ty naše, zavařované doma, nějako drží jako potvora a to se snažíme před zavařováním je dotahovat len zlehka. Než jsme měli hadérku, tak jsme kompoty otevírali pomocí příborového nože zasunutého pod závit víčka a nebo otloukáním boku víčka na podlaze, ale tím se zcela znehodnotilo.