Avatar uživatele
paul1

Jak se jmenuje černá tkanina s otvory vhodná např. pro povolení víček kompotů?

Dostal jsem před časem od jednoho známého černou tkaninu s otvory, na omak připomínající gumu, kterou používáme na otevírání víček kompotů. Chtěl bych ji objednat pro dceru. Nevím, jak se tkanina jmenuje a kde je možné ji sehnat.
Na internetu se mi nepodařilo ji najít a na známého jsem ztratil kontakt.

Upravil/a: paul1

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1492 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Na to je potřeba tkanina? Je dost metod, dokonce bez použití čehokoli…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Nevím, jestli to má nějaký svůj speciální název, ale tipnul bych si to na pogumovaný textil. Dělají se z toho třeba protiskluzové rukavice. https://www.mpou­zdra.cz/gx-protiskluzove-rukavice-zelene.html?ut­m_source=sklik&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=PI+Nov%c3%­a1+PC&utm_con­tent=Gx+protis­kluzov%c3%a9+ru­kavice+-+zelen%c3%a9

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
paul1

Tak jsem to (podle nasměrování Keplera) našel . Je to materiál TPE (termoplastický elestomer) a jsou z něho vyráběny různé protiskluzové podložky.
Máme ho kousek doma, říkáme mu hadérka a slouží nám spolehlivě již dlouhou dobu hlavně k otevízání kompotů. Ty kupované jdou, jak uvádí Edisom, otevírat bez problémů. Ty naše, zavařované doma, nějako drží jako potvora a to se snažíme před zavařováním je dotahovat len zlehka. Než jsme měli hadérku, tak jsme kompoty otevírali pomocí příborového nože zasunutého pod závit víčka a nebo otloukáním boku víčka na podlaze, ale tím se zcela znehodnotilo.

před 1491 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek