Avatar uživatele
df

Jak se do budoucna plánuje řešit nedostatek parkovacích míst pro auta?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Ametyst před 54 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Žádná budoucnost pro auta se neplánuje. Řidiči jsou jen kasička na peníze, a dělá se jim život čím dál těžší a dražší. Vychovávají se k tomu, aby přesedli na kolo. V budoucnu se neplánuje, že každy bude mít auto. Je to krásně vidět na elektromobilech: každy vidí, že od začátku nejsou určeny pro “ široké lidové vrstvy”. Naše společnost nabrala strmý spád do chudoby.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Dnes je velká snaha, vytlačit auta a parkování z měst.
Bývá časově omezena ( u nás na půl až dvě hodiny).
Na sídlištích, ze 70. a 80. let jsou i úzké silnice, nedostatek parkovišť.
V centrech měst, jsou automobily nežádoucí.
U nás, je to zatím tak, že se „omezuje“, ale záchytných parkovacích
míst s dopravní obsluhou (!), je prozatím nedostatek.
Je to, tedy v PLÁNU. 😉
Podobná filozofie se šíří, napříč ČR.
Trochu nelogické. Nejdříve by měla být dostupná parkoviště,
pak teprve omezovat čas a vytlačovat auta z center měst atp.
Většina stávajících, větších parkovišť u nás, je pod kamerami městské policie.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Řešení nedostatku parkovacích míst pro auta může být různé, v závislosti na konkrétních podmínkách a potřebách dané oblasti. Mezi některé z možných řešení patří:

  1. Digitální řešení a inteligentní parkovací systémy: S použitím moderní technologie, jako je GPS a mobilní aplikace, mohou lidé najít volná parkovací místa rychleji a efektivněji. Automatické platby také mohou zlepšit využití dostupných míst.
  2. Vícepodlažní parkovací domy: Tyto struktury mohou poskytnout velké množství parkovacích míst na poměrně malém prostoru.
  3. Robotické parkování: Místa pro parkování mohou být efektivněji využita pomocí automatizovaných systémů, které mohou auta parkovat těsně vedle sebe.
  4. Podzemní a nadzemní parkovací garáže: Tato řešení mohou nabídnout velké množství parkovacích míst bez zbytečného zaberání veřejného prostoru.
  5. Podpora alternativních forem dopravy: Encouraging active and public transportation can reduce the need for parking spaces. This can be done through policies that prefer these modes of transport, or through infrastructure that makes cycling, walking, or public transit more attractive.
  6. Zpoplatnění parkování: To může redukovat počet aut, které potřebují parkovací místa, a zároveň generovat příjmy, které mohou být použity k financování dalších dopravních řešení.
  7. Sdílení aut: Podpora carpoolingu nebo sdílených automobilových služeb může snížit počet aut, které potřebují parkování.
  8. Rozvoj zelených ploch pro parkování: Využití zelených ploch pro parkování přináší nejen více prostoru pro auta, ale také přispívá k regulaci mikroklimatu v městech.

Různé skupiny zainteresovaných stran budou muset spolupracovat na vytvoření komplexních plánů, které zohlední různé potřeby a očekávání obyvatel, podniků a návštěvníků dané oblasti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

A já jsem myslel, že plánované hospodářství od roku 1990 už nemáme? 😅

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Tak jako dnes, ale tvrději. Omezením vjezdu do určité oblasti a/nebo zpoplatněním, resp. navýšením ceny za parkování.

Ano, teoreticky se mohou budovat parkovací místa ať již ze soukromých, či veřejných zdrojů, ale i na to je třeba někde vzít peníze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
haluzakfest

Genocidou, která již pár let probíhá hned na několika frontách..A to nemyslím ty bitevní. Myslím, tím to, že nenápadným způsobem ekonomicko-výživově i informačně nechávají lidi doslova pojít bídou. Zbydou jen ti, co drží hubu a krok, a nevadí jím žít, na planetě PVC ale s dokonalou vizáží jako od MAtela.. Já bych nedostatek parkovacích míst vyřešil, ještě větším nedostatkem aut. Aspoň by nebyl každý druhý takový vyžraný vepř.. Třeba by si lidé všimli, že krom práce a hospody, a peněz, existují i stromy, nebe slunce vzduch voda, ptáci krása atd..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Černík11

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Černík11

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Disraeli

„Do té doby“ dojde ropa. :D A budou jiné katastrofy. Případně technologický pokrok a nějaká alternativa k autům. Mohla by, nejdebilnější vynález, který ze světa uděla jednu velkou silinici, prospšikovaný úplně všude. #svetbezaut to by teprve bylo. :3

Každopádně se budou zavádět (a někde už zavádějí) parkoviště s patrami, tj takový menší „sklad“, který má posuvné podlaží. Další jsou podobné, ale takové, kde se auta dokonce zavěsí/zahákují (asi jako když si pověsíš oblečení ve skříňce – jen s tím rozdílem, že je to automatické a posuvné). A jsou i další (teoretické) vychytávky.
Ale s_át na to, smrt autům! Pekelným strojům.

Avatar uživatele
plebs

Pro plecho umělohmotná vozítka se zřídí parkoviště na okraji měst a dále pojedou jenom lepšo lidé elektro auta koloběžky a elektro kola.

Avatar uživatele
df

Filip84: tak vytáhni hlavu ze zadku, otevři oči a koukni, co dělá EU

Avatar uživatele
Pepa25

df: možná místo vulgarit by bylo dobré se zamyslet, jak je to s tím „SE PLÁNUJE“ – předpokládám, že tam Filip mířil. Jinak vidí budoucnost automobilisté, jinak chodci. Kdo rozhoduje o budování parkovišť? Na základě čeho? Až se nad tím zamyslíte, tak se se o toto bezpochybu závažném tématu můžeme začít bavit …

Avatar uživatele
df

Ale pepíčku, to nebyly na tebe, ty vulgarity. O čem se chceš bavit, když do toho nevidíme?

Nový příspěvek