lobbo21

Jak se dá zpětně započítat hospitalizace v nemocnici a léčení v lázních?

Jak se dá zpětně započítat hospitalizace v nemocnici a léčení v lázních, když nebyla nemocenská? je to kvůli vyloučeným dobám u výpočtu důchodu
Doplňuji:
nemocensky jsem byl pojištěn buď u pracovní agentury nebo v evidenci na UP. Jde mi o to, zda se prokazatelné doby hospitalizace a lázní (když jsem neměl neschopenku) dají nějak zpětně zaevidovat aby se mi počítaly do vyloučených dob

Odpovědi
ivzez

Můžete prosím dotaz upřesnit?
Pokud jste byl nemocen, ale nepobíral nemocenské,
pak pravděpodobně z důvodu, že jste nebyl
nemocensky pojištěn (zaměstnán).

Pak by zřejmě nešlo ani o dobu
důchodového pojištění,
kterou by bylo možné vyloučit.

Z toho mála informací odhaduji,
že se tato doba do doby pojištění
nezapočte vůbec.

Je lae možné, že si Váš dotaz mylně vysvětluji.
Když tak prosím doplňte.
Doplňuji:
Nemocensky jsou povinně pojištěni pouze zaměstnanci
a dobrovolně OSVČ.

Za uchazeče o zaměstnání hradí stát pouze zdravotní pojištění,
z něhož se hradí lékařská péče.

Pro nárok na nemocenské je potřebná účast na nemocenském pojištění,
jež je jednou ze tří částí sociálního pojištění.

Stát ale za uchazeče o zaměstnání nehradí sociálního pojištění,
takže uchazeči nejsou nemocensky pojištěni.

Proč jste nepobíral nemocenské
(můžete pokračovat v diskuzi)?

Jestli šlo o nemoc v nepojištěné době,
nikam se Vám tato doba nezapočte
(do odpracovaných let ani do vyloučených dob).