dust8

Jak se dá z Windows 10 32bit nainstalovat 64bit verze, když to vždy odmítne instalaci 64bit verze kvůli nekompatibilitě?

Nejlepší odpověď
cochee

Tak asi nijak, nekompatibilita je velmi obtížně překonatelná překážka, navíc příliš obecný pojem, můžou ji způsobovat stovky různých věcí. (Má dotyčný PC 64bit procesor? Jestli ne, 64bit OS na tom PC prostě nezfunkčníš.)

Další odpovědi
Kepler

Jo, jo, podívej se na „můj počítač – vlastnosti systému“. Trabanta taky nerozjedeš na 200 km/h.

aliendrone

Problém pokud jde o upgrade můžeš rozdělit na HW a SW. Pokud jsou HW podmínky splněny, tak to přesto nemusí jít kvůli nainstalovaném 32b softu. (nemusel by běžet).

elkon

Pokud to hardware dovolí, musíš odinstalovat stávající sytém a pak nainstalovat ten nový. Z instalačního DVD, nebo staženého instalátoru.

Dochy

Pokud vím, tak při veškerém upgradu windows se ctí architektura. A IA-32 / x86–64 jsou zkrátka rozdíly v architektuře. Sice je může zvládnout oba jeden procesor, ale zkrátka rozdíly to jsou. Je nutná kompletní reinstalace, pokud chceš (a můžeš) na 64b přejít. Musí se vyměnit vše vč. kernelu a všech ovladačů. A najednou. Nelze měnit za běhu jednu komponentu po druhé což je vlastně princip toho upgradu, kde (až na nějaké hodně malé a zpracovatelné vyjímky) může zároveň běžet část starého kódu a část nového.