hr

Jak se dá vyprat ručně prádlo v umyvadle? Např. bavlněné tričko.

Nejlepší odpověď
marci1

Návod na ruční praní: 🙂
https://www.wi­kihow.cz/Jak-pr%C3%A1t-v-ruce

Další odpovědi
aliendrone

Jde to, ale blbě. Tedy pokud ti vadí rozbryndaná voda po koupelně. Dobré je namočit na nějaký čas (i na pár hodin, když je to možné) a pak ručně „šmrdlat“. Na něco lze použít i kartáč. (třeba na skvrny je vhodný, POKUD to materiál umožňuje). Hlavně neodflákni máchání, častá chyba. Pak hadry svědí, když se zapotíš, ble. A na ždímání snad přijdeš sám(a). ;) :D :D

Dochy

Postup jednoduchý ale pracný… Hodíš do vody, nasypeš trochu prášku (či alternativy) a mácháš (dle stupně zašpiněnosti…)… Pak: vyliješ, vyždímáš, napustíš čistou, pláchneš… vyliješ, vyždímáš,… atakdále v závislosti na Tvé výdrži, zručnosti, citlivosti na chemikálie apod. minimálně 3×, lépe tak 5× – 7×

Kepler

Je dobré tričko předem namočit, klidně i pár hodin (min. 1/2 h) ve vodě 40 – 50 st. + prášek. Na mastné a ovocné skvrny používám žlučové mýdlo. Před mácháním je možné použít ještě voňavou aviváž. Jinak stejně jak popisuje aliendrone.

elkon

Jak které.

Dochy

Ad Alien: Pokud jde o bavlněné tričko asi bych nezmiňoval ten kartáč. Kartáč tak leda na džínovinu, manšestr apod.

Kepler

Místo ručního šmrlání je možné použít gumový WC zvon.