zjentek

Jak se chovat při zlomeném žebru?

Včera bylo ulomeno jedno žebro hrudního koše o okraj vany. Jak se s takovým faktem dále pracuje?

Nejlepší odpověď
annas

Před rokem jsem si zlomila 3 žebra, to čtvrté bylo naštípnuté, Opravovala jsem záclonu, natahovala jsem se do horní části okna , židle se převrhla , strhla jsem záclony, skončila jsem v dřevěném květinovém stolku na pravém boku. Šílená bolest, špatně se mně dýchalo. Bylo to večer, k lékaři jsem šla až ráno.

Celý pravý bok byl samá černá modřina. Navíc jsem měla ještě výpotek na plicích. Z počátku každý třetí den jsem chodila, , resp. odvážela mě sanitka, na kontrolu, výpotek se vstřebal, proto nebyl nutný jiný nebezpečný zákrok. – podle slov lékaře.

Od lékařů jsem nic nedostala. Prý si mám koupit analgetika. Proto jsem proti bolestem užívala arniku, pravou stranu těla jsem si 3× denně mazala. Lékař byl překvapený, jak brzy se mně černé modřiny vstřebaly.

Nejhorší byly noci, lékař mně zakázal ležet, ani to kvůli bolestem nešlo, , tudíž jsem podřimovala vsedě. Už nevím přesně, jak dlouho to trvalo, ale i když už jsem si mohla lehnout, na pravém boku to dlouho nešlo.

Čas tak letí, na špatné se zapomíná, nemohla jsem dlouho zvedat ruku, nosit nákupní tašku. Ale čas byl mým přítelem,, už jsem v pořádku.

Jenže horší než zlomená žebra jsou zlomené obratle, to byste musel nosit krunýř. To potkalo mou sousedku.

Další odpovědi
aliendrone

Dokáži si představt ZLOMENÉ žebro o okraj vany celkem snadno. Vlastně je okraj vany v koupelně celkem VELMI rizikovým místm, nejen pro žebra, ale i pro lebku, páteř a vůbec – tvrdí pojišťováci a vlastní zkušenost. ;) :)

Ovšem ULOMENÉ žebro o okraj vany? To u lidí neznám. Leda by se jednalo o žebro právě lepeného modelu Titanicu nebo tak něco. A i když znám jedince, kteří by DOKÁZALI ulomit o okraj vany třeba žebro od radiátoru, přeci jen jde u takto extrémně „šikovných“ případů o marginální vyjímky v celkovcém množství.

Každpoádně pokud JIŽ MÁŠ zlomené žebro, tak netřeba dávat instrukce, jak si počítnat. Přijdeš na to VELMI RYCHLE a sám NEBO pokud se učíš pomalu si párkrát cvrnkneš do gatí. ;) :D :D

Drap

Hlavně být v klidu. Ono to se zlomeným, nebo jen naraženým žebrem ani dost dobře jinak nejde. Můžeš si vít tak pouze něco proti bolesti. Počítej tak 14 dní, spíše o něco déle, kdy to začne polevovat.

Kepler

Jestli jde o zlomeninu nebo ne se dá zjistit jen na RTG. Takže šupajdy do nemocnice. Srovnej příznaky: https://www.uz­dravim.cz/zlo­meniny-zeber.html

hapiky

Stejně ne-li lépe jak k ostatním. Pokud se ti to nezkomplikuje např.se zlomeným srdcem, tak by jsi to měl přežít.

paul1

Měl jsem před lety, nebylo to až tak strašné, bolelo při kašlání. Dali mi ortézu, už ani nevím, jak dlouho jsem ji nosil.

Dochy

Asi by mně přešel smích. Radši. Alespoň na čas. A zbytek bych si nechal poradit lékařem…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Kepler, ale môže sa stať, že zlomené rebro zistí až o rok po zlomení- Čo potom?

Kepler

Až za rok? Vždyť to musí dost bolet, ne? V tom případě žebro může srůst dobře, nebo špatně. V tom druhém případě asi zlomit znova a nechat srůst řádně 🙂

led

Kepler, naozaj nekecám 😢
Ja som to, totiž nie ja, ale ujo rontgen zistil po roku, že boľavé rebro bolo zlomené. A na plač od bolesti už bolo neskoro. Jednoducho, sú situácie, keď takéto „maličkosti“ neberiete vážne. V tom prípade som sa po prelete nad riaditká supermetly mala iné starosti a rýchlo som sa pratala z cesty autám. To viete, bláznivá absolventka školy v Bradaviciach…