Throwaway_ac

Jak se chovat na plesu?

Začíná plesová sezóna. Jelikož nemám zkušenosti, tak bych se chtěl poradit, jak se vyhnout faux pas.

  1. Jak oslovit ženu k tanci? Partnerku nemám, tak bude třeba oslovit nějakou ženu na místě.
  2. Jak se zachovat, když mě odmítne? Mám čekat na další tanec, než oslovím další?
  3. Jak poznám, zda žena má zájem o další tanec? Aby se nastalo, aby partnerka zůstala jen ze slušnosti nebo protože nemá odvahu ode mě odejít.
  4. Jak zvýšit šanci, že partnerka neodejde po prvním tanci, abych jí neodradil vlastní hloupostí?
  5. Předpokládám, že dost lidí nebude tancovat s jednou partnerkou celý ples. Jak přejít k další ženě aniž bych nějakou ztrapnil?

Poznámka: Některé účastníky znám, což by mělo usnadnit situaci. Zadané ženy nemám v plánu oslovovat.

Nejlepší odpověď
elkon

Na plesy chodí většinou páry. Ale etiketu jsi se měl naučit v tanečních. Když nevíš jak se chovat, předpokládám tedy, že neumíš ani tančit. Těžko pak něco radit.

Další odpovědi
paul1

  1. Smím prosit?
  2. Je lepší počkat na další tanec
  3. Nejjednodušší je zeptat se a pozorovat reakci
  4. Snažit se být duchaplný a raději tedy moc nemluvit
  5. To by neměl být problém

aliendrone

Dotaz je tak širokého rozsahu, že NEMÁ smysl odpovídat. To už se můžeš zeptat na „Jak pilotovat Boeing 747?“ 😐

BTW – když jsi nechodil do tanečních, tak CO tam chceš dělat? Nebo tě snad osvítil „taneční duch svatý“ a tančit umíš od narození? Každopádně seriózně odpovědět na takový dotaz prostě ani při brutální stručnosti NEJDE. Etiketu a společenské normy se nenaučíš za 30 vteřin, víš?

da ny

Jek se chovat na plesu, poradit neumím. V Polsku jsem nebyla, na Slovensku sice ano, ale ne na plesu (Štrbské).
Jak se chovat na plese vím, ale léta nechodím. Není to můj šálek kávy a k tamci mám spíš odpor.
Základy a odpovědi na Vámi uvedené otázky bývalo zvykem získávat v rodině, něco ve škole i v TV. Existuje dostatek literatury (stačí zajít do knihovny, pokud člověk nemůže investovat do knih).
Dost lidí bude tancovat hlavně s jednou partnerkou. Na plesy chodí hlavně páry. Na maturitní rodina, kamarádi, spolužáci.

Throwaway_ac

@Elkon – na tanečních jsem bohužel nebyl. Co se týká plesu, tak nás tam bude více co nemá zkušenosti.