Beny

Jak se chová fenka když je březí ???

nejspíš máme březí fenu a chová se trošku jinak a my nevíme jestli je to tím že je možná nakritá !! předem děkuji
Doplňuji:
Rasa Irský Vlkodav ( žije v boudě veknu )

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Prý všechno trhá a připravuje „pelíšek“.

Další odpovědi
Babe

Nám se chovala, myslim, skoro stejně, jenom hrabala hlínu. Neříkám, že to tak je vždycky, jen uvádím svou zkušenost.

anonym

Naše fenka boxera se dlouho chovala úplně stejně, jako běžně. Dřív jsme zaznamenali přírůstek váhy a tvaru břicha, než nějaké změny v chování. A tak to trvalo až do porodu, jen ke konci víc polehávala a jakoby snášela věci do jednoho kouta. Jakmile jsme jí přichystali porodní box, uklidnila se. Nakonec porodila nejprve 3 štěňátka normálním porodem, pak jela na kliniku a císařským řezem 6 štěňátek a jen o jedno jsme přišli (bylo moc velké a vzpříčilo se). Doporučuji ještě sdělit si zde další zkušenosti. Možná je to u každého jinak.

beluška

Naše březí fenka se chovala normálně, akorát před vrhem byla neklidná a škrábala koberec, zkrátka chtěla si udělat pelíšek. Neměli jsme zkušenosti, ale ona nás vedla. Byla to holka z útulku a tak nás nenapadlo, že je nakrytá a tak jsme rodili daleko od domova a na svět přišlo 9 štěňátek. Byla velice pečlivá mamina. Takže raději péči před porodem i po něm a hlavně dobré papání, aby bylo mlíčko pro malé prcky. My, bohužel, už jen vzpomínáme…

BENYTA

Bože Beny, ty si aspoň jednu hrubku neodpustíš!
Hledej!