cappuccino

Jak se budou po roce 2030 resit situace s vybitymi elektro-automobily?

Predstavte si situaci v zime, kdyz uvizne na dalnici nekolik desitek aut, doprava stoji a auta se vybiji. I kdyby byly v blizkosti dobijeci stanice, dobiti trva urcitou dobu a stanic neni dostatek. Co ti ostatni, kteri blokuji provoz? Jak se z dalnice dostanou?
Zastavi se svet? Lide se nedostanou do prace, do nemocnice, na letiste, k dopravni nehode, do skolky pro deti??? Budou snad do te doby existovat drony, ktere budou lidi prepravovat?
Kdo bude tohle resit?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Nikdo to neřeší. Lidi nikoho nezajímají. Ostatně po tom, co všechno se provalilo ohledně elektromobility je jasné, že elektroauto není pro každého, a ani nemá být. Zelená propaganda má dát “západnímu” obyvatelstvu za uši, aby zkrotl, zpomalil, zchudl, nejlépe přestal dýchat.

Další odpovědi
Darcy

každé elektroauto bude mít povinne se sebou kola pro každého člena posádky 😂😉 taky helnu, chrániče a vestičku 👌🏻 taak praktické to je.

Mne hlavně zajímá co přesně je tak ekologické na elektroaute, kterého se hasiči bojí při nehode i chytnou (neexistuje totiž stabilní model vedení elektro ve vnitřku a teda napr. hašení nebo vystřihování lidí je priekak, u každého auta je to jinak a kluci jdou na to pokus/omyl) a taky – nevím jestli ti berani v Pruselu videli jak a kdo jim těží to slavné lithium.. No a samo lithium – to taky není věčný zdroj..
Všechno špatně, zpátky na stromy!

Filip84

Je mnohem, mnohem pravděpodobnější, že na to nedojde, pořád je to ještě relativně dlouho. Sleduj to, už se odkládá, pomalu, uhlí, vždyť to jsou všecko akorát nesmysly.

Neříkám, že na elektrickém autu je něco špatného. Není, jenom má své, relativně úzké, využití zejména v aglomeracích, kde využije výhod, které nabízí (žádný motor, složitý, špinavý, žádný výfuk, větší zrychlení…), a kde odpadá problém s hlavní nevýhodou: ujede 100, 200 mil, maximálně, a pak musí na X hodin do nabíječky, a to v případě, že to je fofr nabíjecí stojan, jinak na XX hodin. Třeba poště to nevadí, rozvozcům jídla, různým jiným doručovacím službám, ale i lidem, kteří jezdí opravdu jenom v rámci aglomerace. Všichni ostatní s tím budou mít, více či méně, problém.

Ekobioterorismus, stejně, jako např. gender, LGBT a podobné ideologie, má své místo, když je „čas ukončit letí kulek a začít lít písmenka“, ne, když je „čas ukončit písmenka, lít kulky“. Ta choroba, drahota s Ukrajinou a RF, bůhví, co bude dál. Opravdu si myslíš, že v době populismu si nějaký politik vezme na triko „sebrat lidem“ normální auto? Já si to nemyslím.

Schluker

Odveze je odtahova sluzba. Na tom neni nic sloziteho..

led

Tí finančne predvídaví a hlavne s rezervou na predvídané „nepredvídané situácie“ si v dostatočnom predstihu zabezpečia rezervu. Možno rovnako ako pneumatiku budú so sebou nosiť aspoň kontakt na pohotovostný „bleskový“ servis. A tí ostatní, bez dostatočného konta v banke budú s nostalgiou spomínať na časy, keď človek používal nohy.

elkon

Podívej se do křišťálové koule.

aliendrone

Co tě to napadlo, že tohle bude někoho zajímat či že by to měl snad někdo ŘEŠIT? :o

Ty jsi tu od toho, abys platila čím dál tím VĚTŠÍ daně a poplatky (za které budeš dostávat čím dál tím MÉNĚ!), POVINNĚ nakupovala hovadiny a především VČAS chcípla (nejpozději okamžitě s dosažením důchodového věku, ideálně IHNED, jakmile se v důsledku stáří začne na tobě projevovat menší pracovní efektivita). :)

JISTĚ, řešit se BUDE a řešení se NAJDE. Přirozeně v duchu přísloví „Vlk se nažral a koza zůstala celá“. ;) :D :D

Pepa25

Tak jak se řeší už teď 🙂 Třeba v Norsku bylo v roce 2021 podíl EV + hybridů 87%. A apokalypsa se nekoná … 🙂

Michálek1245

Jak by se to mělo řešit? Je to každého věc. Navíc se rozvíjejí nabíjecí stanice pro firmy a celkově prostě ten systém lokálních nabíječek. Dneska si nabíječku pořídíte domů. Ono je to stejné jako s benzinem. Taky se vydáte na dálnici na delší cestu s prázdnou nádrží? Pokud ano, tak přeji hodně štěstí. :)

Darcy

Schluker 😂😂 jsem si predstavila klasika D1 Brno-Praha, jak „hezky“ se tam čekalo v těch kolonach kým to stavěli… to by bylo fajn nechat tam auto a jít na 9 křížů peši a pak dál a dál.. ne že by mně to někdy nenapadlo když jsem tam stvrdla na 1– 3hoďky 😂

Darcy

ale vždyť i odtahovky budou elektro 😉😂👌🏻…

cappuccino

Schlucker: Tech aut tam mohou uviznout desitky! Kolik odtahovek bude potreba a jak dlouho to bude trvat? A na jaky pohon budou odtahovky?

Schluker

K temhle situacim dochazi i dneska u hromadnych nehod. Pokud vim, tak povinna elektrifikace se aktualne nevztahuje na nakladni vozy, takze zadne strachy :)

cappuccino

Schlucker: a kdyz tam uvizne vic jak stovka aut?

Schluker

Tak odtahovky odvezou vic nez stovku aut. To na veci nic nemeni.

cappuccino

Schlucker: vlastne mas pravdu! To na veci nic nemeni. Odtahnou 6 aut a pro zbytek lidi prijede sanitka nebo pohrebak, protoze tam za tech 24 hodin umrznou!!

Schluker

Oni ti lidi nemaji nozicky? Nemuzou treba, ja nevim, odejit? Na ti aby je odtahli tam fakt cekat nemusi 🤷🏻‍♂️

cappuccino

Schlucker, ty asi nikam moc nejezdis, vid? Tak 3km od domova?
Predstav si rodinu se 2 malyma detma, jak pochoduji ve snehu a vanici po dalnici 15 nebo vic kilometru treba nekde v Norsku, Dansku. A jak se pak dostavi pro auto? Napadaji me pak uz jeno sobi se sprezenim:)

Schluker

Proc porad hledas problem nekde, kde evidentne neni? Moc nenajezdim, to je fakt… sotva 40tisic km za rok 🤷🏻‍♂️

Ametyst

Pokud jsou účastníky dopravní nehody, dokonce hromadné, ani nesmějí opustit místo činu. Když to udělají, pojišťovna se na ně vykašle.