ježek14

jak se bránit sousedce,která si na mě stěžuje,že bouchám dveřma a jsem hlučná?chce mě dát k soudu,jak se mám bránit

Sousedka asi trpí depresemi a tak čas od času přijde a začne vyhrožovat soudem,že ruším její klid,že z mého bytu všechno slyší a jak se její zdravotní stav neustále horší,kvůli mě.Televizi mám večer tak potichu,že ji ani neslyším,počítač mám na sluchátkách.Opravdu žádný hluk nedělám,ale ona mě vyobrazuje sousedům jako hroznou příšeru.Poraďte co s ní.

Nejlepší odpověď
venkovan

Nebouchat dvěřmi a nehlučit. Za stěnou si často naklepávat řízky a mlaskat při jídle. Závist udělá své.
A soudu bych se nebál – musí prokázat hluk.

Další odpovědi
Ella

já bych jí nabídla jednoduchou variantu: Když se jí nelíbí, ať se odstěhuje. A pokud nejste nijak extrémně hlučná tak na vás soudem nemůže… každému přece občas bouchnou dveře!
Ještěže máme celkem snesitelné sousedy. Přeju hodně síly!
Jo a ještě dotaz: ostatní sousedi kolem vás také tvrdí, že jste hlučná nebo jenom ta depka?

poa.li

Sousedka asžije osaměle a všchno jí vadí… Podle toho, co píšete se takhle projevuje proto, že je to nešťasný zahořklý člověk. Zkuste si s ní promluvit a říct jí, že se opravdu snažíte… Když z ní uděláte svého přítele, vadit jí to přestane. Pak ale můžou nastat jiné nepříjemnosti…

Myšák V.

Buďte klidná.K soudu Vás určitě nedá.Je to přestupek proti občanskému soužití a za to můžete jít max.před komisi.A to vám musí prokázat.Měl jsem podobné „vedlebydlící“­.Soused byl dokonce i v TV.Podal jsem si ho,slušně ale rázně jsem mu sdělil,že pokud mi a dalším bydlícím bude dělat potíže,seřežu ho jak psa a vyhodím na ulici byl klid.Lidi jsou různý.Přeju hodně štěstí…