veronika2910

Jak řešit problém s hlučnou televizí sousedů?

Dobry den mam stejny problem se sousedy s hlasitou TV. Mame SVJ. Nejdrive jsem to resila smirnou cestou se sousedy (mj. duchodci nahluchly oba v kazdem pokoji ma jeden TV tzn.nad mymi dvemi mistnostmi). Pry samozrejme chapou situaci a ztisi to. Nic se nestalo. Pak jsem to resila s predsedou SVJ. Ten je osobne upozornil nic. Pak jsme uz volala mestskou policii, protoze to bylo treba ve dve ve tri rano. Policie pres dvere nic neslysela, asi meli zavreno do pokoju a hluk sel spise nahoru do meho bytu. A hlavne jim nikdo neotevrel. Takze dalsi selhani. A jeste mi rekli, ze tohle neni ruseni nocniho klidu :o super nazor. No nicmene pak udajne SVJ probiralo moji zadost a sdelili ze zapisu ze schuze, ze to resit nebudou, at si dam merice hluku. Tim to vse skoncilo. A sousede vesele rusi. A jeste mi lzou do oci, kdyz me potkaji, ze jejich TV to neni. Proto mam dukaz fotky, kdyz hrala okolo jen jejch TV. Prosim nema nekdo radu co dal? Uz jsem bezmocna. Dekuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Možností by mohla být sluchátka do uší. Důchodci ti zřejmě na sluchátka řeknou, že mají malé důchody, ale co kdybys jim pro svůj klid nabídla, že jim koupíš nějaká levná sluchátka (2–3 stovky) a zároveň jim „vysvětlila“ jejich výhody (jak budou krásně slyšet, zvuk přímo do uší atp.). 🙂

Další odpovědi
Drap

Zaizolovat si na vlastní náklady byt, nebo se přestěhovat. Jiné řešení neni. Toto opravdu nikdo nebude brát jako rušení nočního klidu. To by museli změřit hygienici, a zvuk by musel dosáhnout určitého stupně.

Hlada

Evidentně nejde o tak velké rušení, aby bylo považováno za rušení nočního klidu. Doporučuju špunty do uší nebo usínat při zapnuté vlastní televizi, rádiu nebo s relaxačními zvuky s nastaveným časovým vypnutím. Čím víc se tím budeš zabývat, tím rychleji si vypěstuješ citlivost na každý sebemenší zvuk, takže ve výsledku tě bude ta televize rušit i když bude vypnutá.

aliendrone

Šmarjá – to už všichni mají tak vymleto, že spoléháte na zákony, předpisy či slušnost? Pokud nemáš jako holka na to je srazit ze schodů (popřípadě máš morální zábrany nebo jiný nesmysl – což chápu), tak si pořiď (půjč) VELKÉ kladivo (palici) s dřevěnou či platovou rukojetí, počkej do noci, zkontroluj jestli všichni spí a pak jim tím kladivem POŘÁDNÉ třískni do jističů.

Možná to vyhodí jističe v celém baráku, ale to se dá nahodit HNED. Zato jim to bude trvat půl dne (možná většinu!), než jim to opraví. Jednou, dvakrát… ono jim to nakonec dojde, neboj. Ale DOBRÁ rada – pokud můžeš, svěř to někomu „zkušenějšímu“, lidé s brikulemi maji záhadnou tendeci takové věci z nepochopitelných důvodů podělat, tak proto. ;) :D :D

Mc Merkurion

… pořiď si kolečkový brusle a jezdi na nich, taky je dobrej vozembouch, co jinýho krom rady aliendrona ti poradit …

Kryšpín

Je-li možno jedinou odpověď má Drap, můj příbuzný bojoval s hlukem 15 let továrna sto zaměstnanců 10 metrů od bytu provoz 24 hodin denně hluk nepřetržitě, bez úspěchu. Nepomohl ouředník, Ombudsman, soudy, výsledek manželka u psychoušů chalupa prodána a odstěhoval se do jiné části právního státu.

ivzez

Veroniko,

neberte to ve zlém, ale nejste na tu jejich televizi „alergická“ (to
se mi u něčeho občas stává)? Kdyby opravdu byla hlučná, vadila
by více lidem a SVJ by to nějak řešit muselo.

Kromě toho mám zkušenost, že si člověk časem na zvuky, jež
slýchá denně, zvykne tak, že mu nevadí ani při usínání.

aliendrone

marci1, Drap>>> Palec za vzorné občany! ;) :D :D

Pepa25

aliendrone>>> Palec dolů buranovi … ☹

aliendrone

Pepa25>>> Popravdě řečeno mé ŘEŠENÍ má spoustu vad na kráse a jsem si toho dobře vědom. Paní to zkoušela po dobrém a slušně v mezích zákona, výsledek si přečti sám. Tudíž já bych si MOC RÁD přečetl TVOJI radu/odpověď (neburanskou), kterak má situaci EFEKTIVNĚ řešit. HA! Ona žádná není, jen plky v diskuzi… chmm. :(

Asi už patříš k té generaci, která věci řeší podobně jako naši politici jen prázndým bezvýsledným žvaněním s nulovým efektivním účinkem. No, u mne se hraje pouze na výsledky, přičemž pokud to NEJDE legálně či po dobrém, tak si člověk musí poradit jinak. NEBO si nechat kálet na hlavu. Podotýkám znovu, že nejdřív legálně a po dobrém (to je ten jemný, ale ZÁSADNÍ rozdíl, pokud by mé řešení bylo použito hned z první, zavání to sociopatickou úchylkou)!

Je paradoxní, že lidé jako ty, tak plní řečiček o právním státu, zákonnosti, toleranci a obvykle i občanských svobod a dalších bludů jsou příčinou, že lidé jako já (upřednostňující „ordnug jako řemen“) jsou příčinou toho, že jsem nucen volit řekněme neortodoxní řešení problémů. Tedy pokud si nechci nechat kálet na hlavu, ale kdo ví, já takovým jako jsi ty moc nerozumím – třeba se ti to líbí? :o

Přečti si odpověď Kryšpína, zeptej se Keplera proč se stěhoval… Mohl bych psát a psát o takových „drobnostech“ – komu to pomůže? Víš ještě o životě nejspíš kulový, ale neboj, i ty nakonec narazíš na podobný problém, tím jsem si jistý. Takže buď toho dobrého srdce a pochlub se svým „neburanským“ řešením (a pokud možno efektivnějším, než to mé). Do té doby se zdrž slaboduchých komentářů, mlč a šoupej nohami! ;) :D :D

aliendrone

Pepa25>>> Ještě bych rád dodal, že právě pro ten zvolený ZÁKONNÝ postup jsem dal palec marci1 a Drapovi (jakkoliv je mi jasné, že je nanic), což jsem snad dostatečně jasně zdůvodnil v diskuzi – jak říkám, jsem pro „ordnug jako řemen“. :)

Kajoch

Marci1:iluze.Pokud jsou to důchodci a vlastní novější typy levnějších TV,tak ty většinou výstupy na sluchátka nemají.
I já radím špunty do uší a nebo čekat......