NMichal

Jak se bránit proti špatné práci lékařů?

Zdravím, už dlouhou dobu si kladu tuto otázku. Mě osobně i mému okolí se čím dál častěji stávají věci, nad kterými zůstává rozum stát. Uvedu pár příkladů.

  1. Obvodní lékařka na přibrání váhy, únavu a další řekla: ,,Co byste chtěla ve Vašem věku?" Po x-té návštěvě bylo vyhádáno vyšetření a zjistili akutní zánět štítné žlázy s miliardou vykřičníků
  2. Obdobný příklad, ale lékař podal špatné prášky a místo léčení uškodil a vypěstoval hypofunkci.
  3. Zubař, to snad ani nemusím vypisovat. Jeden něco udělal, pak jde člověk jinam a tam mu řekne ,,Proboha, kdo Vám to dělal? To šlo úplně jinak, ten někdo Vám zničil zuby" Tady už se ale konečně bavíme i o tom, že nekvalitní práce lékaře může stát mě jako pacienta hromadu peněz. Je to vymahatelné?
  4. Oční lékař, špatně změřil dioptrie a následně řekne, musíte to zkoušet a změří něco jiného trochu. Po třetí pak poslal za jiným lékařem, který změřil diametrálně něco jiného. Rozum stojí.

Takových příběhů bych asi našel mnoho. Jedno mají společné – rozum mi nad nimi stojí. Je mi smutno, že člověk by tak rád někomu věřil a ani svému lékaři nemůže.

Nejlepší odpověď
Edison

Jestli ono by nebylo rychlejší dotaz přesně v tomto znění hodit rovnou do google, nebo-li UTFG: https://www.go­ogle.cz/search?q=Jak+se+­br%C3%A1nit+pro­ti+%C5%A1patn%C3%A9+pr%C­3%A1ci+l%C3%A9ka%C5%99%C­5%AF%3F&ie=utf-8&oe=utf-8&lr=lang_cs

Zdroj: https://www.mzcr­.cz/Cizinci/ob­sah/postup-podani-stiznosti-na-poskytnuti-zdravotni-pece_2623_22.html

Další odpovědi
dust8

Na adrese https://www.zna­mylekar.cz/ si najít skutečně dobře hodnocené lékaře a na ty špatné si tam postěžovat. Podobné příběhy mě nepřekvapují.

Drap

Zřejmě bude nutné abys ty a celé tvé okolí změnilo lékaře

zjentek

Dojem = skutečnost!!! Pokud já budu dělat dojem, že mám zájem na tom, abys ty byl zdráv, neprokážeš mi opak!!! A na to není třeba studovat medicínu.

A ještě: PROČ si myslíš, že zprávu/nález od lékaře dostaneš papírově v latině? Aha? (;

Kryšpín

Máme různé lékaře jako v každém zaměstnání vynikající, průměrné a někde i slabší, ale celkově je to na vysoké úrovni.

Mám zkušenost z Polska a Ukrajiny to byste člobrněla a úháněla do české kotliny..