Smack

Jak se bránit, pokud na mě padlo křivé obvinění?

Křivé obvinění.

Nejlepší odpověď
ivzez

Křivé obvinění na nikoho nepadá,
možná Vás někdo křivě obvinil.

Co se nestalo (co jste neudělal) nelze prokázat,
naopak je nutné prokázat obviněnému vinu.

Další odpovědi
Drap

Jedině prokázat nevinu. Příliš málo informací, netušíme čeho se to týká.

elkon

Snažit se vyvrátit obvinění pravdivými argumenty. Někdy to bývá dost těžké a někdy to napraví až čas.

Rokio

Nelze dokázat existenci ničeho. Dokázat lze pouze existenci něčeho.

To ten člověk, který na tebe podal trestné oznámení, ti musí dokázat vinu. Pokud nejsou svědci, ani důkazy a navíc víš, že jsi nevinnen, může se těšit, že dostane trest on, a to za křivé obvinění.

Pokud křivé obvinění vyústilo v trestní stíhání oběti (nemýlím se, zde se skutečně jedná o oběť), dostane lhář ještě tvrdší trest.

Jinak o křivé obvinění se jedná, pokud člověk vědomě lže.