lensen

Jak se bránit, když vás někdo záměrně fotí s úmyslem zesměšnit vás na FB?

Odpovědi
Smlouvyzdarm

Bohužel jsou situace kdy se focení nevyhnete. Rada nenechat se fotit je tak spíše k pobavení. Když se tomu nedá vždy vyhnout, tak je otázka co s tím? Než bych se začal soudit nebo běžel na policii, tak bych se obrátil na druhou stranu s upozorněním, že se mohla dopustit TČ a porušuje zákon na ochranu osobních údajů a krom nebezpečí trestního stíhání a sankcí dle zákona 101/2000Sb., bych jí také upozornil, že budu vymáhat nemajetkovou újmu. Věřím, že by si to většina rozmyslela. Níže přikládám ještě odkaz:
https://www.u­oou.cz/jak-se-branit-zverejneni-citlivych-nahravek/d-20359/p1=1099

JájsemRaibek

Soudně.

Drap

Nenechat se fotit, nebo podat trestní oznámení

Lamalam

Zveřejnit tvou fotku bez tvého souhlasu lze pouze pro účely vědecké a umělecké či pro potřeby zpravodajství. V ostatních případech se můžeš zveřejnění své fotky bránit právní cestou.