WTLS

Jak se anglicky řekne POŘADÍ?

Zdravím, všude v různých překladačích mi vyjelo order,no ale to znamená objednavka.
Kdybych chtěl použít např Vaše pořadí je....
Jak bych to napsal?
Díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
Tw!st

Tady se používá nejčastěji slovo order. „Your order is…“. Neznamená to pouze objednávka.

Další odpovědi
klumprt

Já bych viděl dvě takové hlavní možnosti:

  1. pořadí – jako uspořádání nějaké skupiny prvků. Příklad: Abecední pořadí – analphabetical order, to známe z titulků amerických filmů nebo seriálů jako pořadí účinkujících herců (starring in analphabetical order). Někdy tam bývá „in order of appearance“, což znamená pořadí v jakém se postupně ve filmu ukázali.
  2. pořadí konkrétního prvku v řadě uspořádaných prvků. Tady bych volil spíše „position“. Např. v závodech F1 ten, kdo se kvalifikoval nejlépe, startuje z „pole position“.

Lamalam

Záleží na kontextu, dá se použít order (to není pouze objednávka), rank, standing.

quentos

Proč do diskuze, to je to nejlepší, co se na tak neúplnou otázku dá říct…