ecpedicelove

Jak rychle musí Santa cestovat, aby doručil dárky do všech domácností na světě?

Nejlepší odpověď
elkon

My máme Ježíška, žádné americké moresy.

Další odpovědi
Pepa25

Na to samozřejmě existují seriózní výzkumy – níže přikládám odkaz na stránky MIT (nenechte se zmást položkou „humor“ v cestě odkazu), kde to vyšlo na 650 mil za hodinu.

Zdroj: http://www.mit­.edu/people/dmre­dish/wwwMLRF/lin­ks/Humor/Exis­tance_of_Santa­.html

Filip84

Irrelevantní dotaz, do Ruska ho nepustí, Ded Moroz by mu rozhodil sandál, na Ukrajině by byl zmizelý, spatřil-li by ho Mikuláš. A v musulmanském světě by ho upálili.

Lgee

10× rychlost světla

marci1

Tam kde to doručuje, musí doručovat rychlostí tryskové myši! 😄

Pepa25

Překlad pomocí DeepL pro neznalé angličtiny:

  1. Žádný známý druh sobů neumí létat. ALE existuje 300 000 druhů živých organismů, které ještě nebyly klasifikovány, a i když většina z nich je hmyz nebo bakterie, ÚPLNĚ to nevylučuje létající soby, které kdy viděl pouze Santa.
  2. Na světě žijí 2 miliardy dětí (osob mladších 18 let). ALE vzhledem k tomu, že Santa se (zdá se) nezabývá muslimskými, hinduistickými, židovskými a buddhistickými dětmi, snižuje se tím objem práce na 15 % z celkového počtu – 378 milionů podle Population Reference Bureau. Při průměrném počtu 3,5 dítěte na domácnost (při sčítání lidu) je to 91,8 milionu domácností. Dá se předpokládat, že v každé z nich je alespoň jedno dobré dítě.
  3. Santa má díky různým časovým pásmům a rotaci Země, za předpokladu, že cestuje z východu na západ (což se zdá logické), k dispozici 31 hodin Vánoc. To vychází na 822,6 návštěv za sekundu. To znamená, že pro každou křesťanskou domácnost s hodnými dětmi má Santa 1/1000 sekundy na to, aby zaparkoval, vyskočil ze saní, skočil do komína, naplnil punčochy, rozdal zbývající dárky pod stromečkem, snědl všechno, co zbylo na svačinu, vrátil se komínem, nasedl zpět do saní a pokračoval do dalšího domu. Za předpokladu, že každá z těchto 91,8 milionu zastávek je rovnoměrně rozložena po celé Zemi (což samozřejmě víme, že není pravda, ale pro účely našich výpočtů to přijmeme), hovoříme nyní o 0,78 míle na domácnost, což představuje celkovou cestu 75,5 milionu mil, nepočítaje zastávky na to, co většina z nás musí udělat alespoň jednou za 31 hodin, plus krmení atd.
  4. Náklad na saních je dalším zajímavým prvkem. Za předpokladu, že každé dítě nedostane nic víc než středně velkou sadu lega (2 libry), vezou sáně 321 300 tun, nepočítaje Santu, který je vždy popisován jako obézní. Na souši mohou běžní sobi táhnout maximálně 300 liber. I kdybychom připustili, že „létající sobi“ (viz bod č. 1) by dokázali utáhnout DESETINÁSOBEK běžného množství, s osmi, nebo dokonce devíti soby tuto práci nezvládneme. Potřebujeme 214 200 sobů. Tím se užitečné zatížení – a to ani nepočítáme hmotnost saní – zvýší na 353 430 tun. Opět pro srovnání – to je čtyřnásobek hmotnosti lodi Queen Elizabeth.
    1. 353 000 tun letících rychlostí 650 mil za sekundu vytváří obrovský odpor vzduchu – to soby zahřeje stejně jako kosmické lodě při návratu do zemské atmosféry. Vedoucí pár sobů pohltí 14,3 KVINTILIONŮ joulů energie. Za sekundu. Každý z nich. Stručně řečeno, téměř okamžitě vzplanou, čímž zapálí soby za sebou a vytvoří za sebou ohlušující zvukový třesk. Celý tým sobů se vypaří během 4,26 tisícin sekundy. Santa bude mezitím vystaven odstředivé síle 17 500,06krát větší než gravitace. Santa vážící 250 liber (což se zdá být směšně štíhlé) bude přišpendlen k zadní části saní silou 4 315 015 liber.

Závěrem – pokud Santa někdy doručoval dárky na Štědrý den, je už nyní mrtvý.

Tyto výpočty však opomíjejí účinky vílího prachu a magické síly sobů a konečnou šanci, že se zázraky skutečně dějí!

Translated with www.DeepL.com/Tran­slator (free version)