briliant

Jak řezat kalené sklo?

Poradí mi někdo jak v domácích podmínkách uříznout kalené sklo?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Pro tuto operaci v domácích podmínkách si připrav především smetáček a lopatku, protože kalené sklo se ti při takových pokusech rozpadne na tisíce střípků. Sklenáři řežou kalené sklo obvykle vodním paprskem, což doma nezvládneš.
Tvrzené sklo nelze běžně mechanicky opracovávat – například řezat nebo vyvrtávat otvory a podobně, všechny tyto operace je nutné provést před kalením.

Další odpovědi
elektrikář

Kalením se mnění struktůra skla. Jak narušíš povrchovou vrstvu rozpadne se na skleněnou drť.Tento postup je použit u automobilových skel, aby v případě havárie nebyly žádné ostré střepy. Nám bouchla doslova po pádu na zem nerozbytná duritka a skleněná krupice byla všude.