Avatar uživatele
Registrovaný

Jak řešit neschopného vedoucího v příspěvkové organizaci zřizované městem?

Jsem zaměstnancem příspěvkové organizace, se zaměřením na relaxaci a sportovní využití obyvatel města, jejímž zřizovatelem je město. Vedoucí sportovního střediska "vyhrál" konkurz na ono místo za velkého přispění jednoho z radních, aniž by splnoval profesní či lidské (organizační schopnosti, schopnost komunikovat se zaměstnanci, s lidmi jako klienty) požadavky. Za stejné podpory byl jmenován ředitel organizace, který velice podobným způsobem jmenoval svého náměstka. I když poslední dva zmiňovaní splňují alespoň minimální požadavky na své zařazení. Ovšem všichni 4, radní, ředitel, náměstek, vedoucí, jsou přátelé a bývalí kolegové.
Jedná se o vedoucího sportovního střediska. Na základě nekvalifikovaných a neprofesionálních rozhodnutí jsou služby organizace velmi nekvalitní. Pracovní prostředí zaměstnanců se den ze dne také zhoršuje. Na nastalou situaci jsme reagovali založením odborů, odboráři byli "potrestáni" převedením na jinou práci, či se s nimi vede soudní spor.Vše velmi čistě, aby se nemohlo jednat o diskriminační jednání ze strany zaměstnavatele. Na jednání vedoucího střediska jsme upozornili ředitele organizace a otevřeným dopisem starostu města (zřizovatele). Starosta města postoupil otevřený dopis radnímu, který má naši organizaci ve své působnosti. Shodou okolností je to i radní, který dopomohl vedoucímu "vyhrát" konkurz. Celá situace byla elegantně "zametena" pod koberec. Mohli byste mi prosím poradit, na které organizace se obrátit? Máme svou práci rádi a není nám jedno, že zařízení, které je provozováno z daní obyvatelstva, je řízeno člověkem, který tomu vůbec nerozumí.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Dejte mu deku, třeba pak bude i zdravit.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Starostovi napište stížnost na to, jak (ne)byla vyřešena předchozí stížnost,
případně se rovnou obraťte na okres či kraj.

Převedení na jinou práci je možné pouze se souhlasem zaměstnance,
např, uzavřením dodatku k pracovní smlouvě. Jestli zaměstnavatel postupoval
jinak, obraťte se na inspektorát práce ( http://www.suip.cz ).


Avatar uživatele
Zlatý

VY ste radový zamestnanec - do vašej kompetencie nenáleží posudzovať, či váš nadriadený koná ne/profesionálne či ne/kvalifikovane.

môžete sa maximálne obrátiť na políciu pre podozrenie z korupcie ("Ovšem všichni 4, radní, ředitel, náměstek, vedoucí, jsou přátelé a bývalí kolegové."), ale to riskujete žalobu pre krivé obvinenie - svoje tvrdenie totiž budete musieť dokázať.

prípadne sa môžete obrátiť na kontrolný orgán organizácie, čo je zvyčajne obecná rada.

;-)


Avatar uživatele
Stříbrný

houno, von zůstane ve funkci a Ty na pracáku, je to borděl jako prase ale nic nenaděláš...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

Arygnoc: Nemyslím, že by své tvrzení museli prokázat. Při "důvodném podezření" na trestný čin má občan ohlašovací povinnost, nemá povinnost ani prostředky k tomu trestný čin dokazovat. To už je na policii a státním zástupci (tuším). Stejně tak v tomto případě ani neriskuje křivé obvinění. Sdělí podezření, policii jej prověří.
Něco jiného by bylo, pokud by své (nepodložené) podezření ventiloval v novinách apod.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.