Bdjxixixjdbd

Jak řešit ADHD a dysgrafii?

Jak řešit ADHD a disgrafii?

a disgrafii? Mam predpoklady na obe dve onemocneni. Rodice to nikdy nechteli resit, proto to chci resit sam takhle pozde. Diky za odpoved.

Nejlepší odpověď
Alesh

Ahoj, i kdyby jsi měl ADHD, tak podle chytré Wikipedie v dospělosti vymizí.
Co se dysgrafie týče, tak věz, že psaní rukou se v dnešní době dost eliminovalo, zvlášť dospělí lidé až na velké výjimky píšou dnes rukou úplně minimálně, maximálně se tak akorát někde podepisují.
K čemu by ti bylo vlastně dobré, že bys něco takového zjistil? Nějak by ti to pomohlo, že to máš na papíře? Na tohle ti invalidku stejně nedají a do práce pomažeš bez ohledu na to, zda něco z toho máš. 😉 Takže moje rada, je už zbytečné se tím zabývat, to se řeší u dětí, ne u dospělých.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/ADHD

Další odpovědi
Dochy

zkusit asi klin. psychologii. Na pedagogicko psychologickou poradnu už je asi pozdě, ale nějaké informace tam možná získat můžeš – alespoň jako počáteční vodítko. Záleží i co plánuješ do budoucnosti, jestli pro Tebe ty informace vůbec budou mít nějaký smysl. Na rozdíl od aleshe si myslím, že i když je „pozdě“ pro řešení povinné školní docházky, mohou pro Tebe získané informace mít smysl abys své znevýhodnění měl „pojmenované“ a mohl k němu správně přistupovat a dál s tím pracovat i s ohledem na další zaměstnání.

ivzez

Dysgrafie je porucha učení, nikoliv nemoc. Na poruchy učení
se bere ohled do maturity, později už ne. S věkem se tyto poruchy
lepší, v dospělosti už s nimi nikdo nebojuje.

Ohledně ADHD bych doporučila poradu s odborníkem.