FlAsh_7

Jak reagovat na kritiku svého díla?

Nejlepší odpověď
annas

Jak reagovat?: Dotyčnému poděkovat. Uvědomit si, co vám kdo vytýká, zamyslet se nad tím, vysvětlit, jak to chápete vy. Třeba i upřesnit.
.
Každý má jiný názor na knihu, text atd., neměl by ale urážet, jen slušně vyjádřit svůj názor. I když se vám nelíbí, měl byste jej tolerovat. Kritika je často zdrojem poučení.

Můžete si slova vzít k srdci, něco upravit, ale pokud jste přesvědčený o správnosti svého výtvoru, tak vše ignorovat.

Další odpovědi
Drap

Vzít si z toho ponaučení!

anonym

Především neztrácet ze zřetele, že kritizovat umí každý (zpravidla i lidé kteří by danou věc rozhodně nedokázali udělat sami lépe a rozumí tomu jak koza petrželi) a ne každá kritika je zrovna smysluplná a konstruktivní. No a z té vzácné konstruktivní kritiky se ponaučit a vzít si z toho něco co tvou další tvorbu obohatí a zdokonalí.

Klaproth

Ke kritice přistupovat bez emocí a s nadhledem. Za kostruktivní a věcnou kritiku poděkovat. Je-li to kritika od skutečného odborníka, tak si z ní vzít ponaučení pro příště.

led

Kladne, ak sa niekto zaoberal mojim dielom, venoval mu svoj čas a myšlienky, dal najavo svoj záujem. Som radšej priamemu vynadaniu,
""Zabudni! Nevyťahuj … zabudni! Prečo si o tom … Prečo? Nevyťahuj… zabudni! Tieto výplody… Desať božích prikázaní… Ty kacír! Ako to môžeš tak… Bludy! Tomu tak nebolo! My sme boli iní! Čo povedia… Čo si to dovoľuješ… si šialený… blázon! Zahoď!… Roztrhaj!… Spáľ! Zabudni! Nechcem… Zabudni moje meno!
Nepoznám ťa!" Staršia žena od zlosti sčervenela a kričí z plných pľúc. Steny sa otriasali až omietka opadávala.
Hádže popísané papiere na zem. Prievan z rozbitého okna ich rozhadzuje po chodbe s kedysi bielymi, dnes popraskanými a pokreslenými stenami, Lietajú po celej chodbe. Otáča sa a rýchlym hlasným krokom Unterofficiera cé und ká rakúskej armády odchádza…
Ešte sa obráti „Zvrhlík! Klamár! Čo si vymýšľaš?“ a krútiac hlavou sa stráca v minulosti.
Zostal som na chodbe sám." (úryvok z pripravovanej knihy), ako ohováraniu za chrbtom.
Iné sú kritici typu: nesúhlasím, nevidel som, nepočul som, ale hovoria, že je to…

briketka10

Učit se, učit se, učit se :)