huxa

Jak proti pocitu mokra?

Dobrý den,

už pár týdnů mám pocit, jako bych byl na zadku zpocený, občas je to velmi hnusný pocit, asi jako by měl člověk průjem, což je velmi nepříjemné si myslet, pokud máte vystoupit před lidmi. Je to vážně jen pocit-i když mám ten pocit, zpocený nejsem.
Setkali jste se s tímto, popř. napadá vás, jak se toho zbavit?
Řekl bych, že to může mít nějakou spojitost s nevětranou židlí, ovšem mám tento pocit občas i při delším stání nebo repetivní chůzi, i třeba na sedačkách v autobusu. Také jsem usoudil, že při začátcích tohoto pocitu mám tendenci stahovat k sobě hýždě a tím se to spíše umocňuje a chytám do nich křeč.

Odpovědi
briketka10

to je proto, že ta sedadla jsou studená
taky mám ten pocit, ale jen v létě..

Doplňuji:
žádnou radu nemám :(

wasube

Protože jsi neuvedl, jestli jsi dost nepribral na vaze, budu vychazet z toho, ze ne. Cim vic na to budes myslet, tim to bude horsi. Ma to souvislost i s psychikou, s pocitem uzkosti. Netrap se tedy vecmi, které nemuzes zmenit a zmen věci, které zmenit k lepšímu jdou. Mozna mas z neceho obavy…
Dále používej nektere pripravky, které Ti hodne pomůžou -
http://www.pan­thenolplus.cz/
http://www.frau­.cz/nadmerne-poceni-priciny-a-reseni/
Protože se muze jednat i o plisen, tak používej jen svůj rucnik a nikdy ne cizi a zaroven každý den vyprany do vyleceni. Jinak se potize budou vracet a plisen se chyta dobře ve vode, at uz v bazenu ci v cizi vane, také bych to po cas leceni vynechala a jen se sprchovala. Uz za tyden bys mel poznat výsledky. Doufam, ze budou dobré a protože Tve potize by se mohly vrátit, tak uz nikdy nesmis nosit spodni pradlo s umelymi vlakny, byva to casty duvod plisne a poceni. A to i u zdravych lidi. Zacni s léčbou hned, at pocitis ulevu. To o kreci opravdu svedci o uzkosti a strachu.

Doplňuji:
Zapomnela jsem na mydlo při sprchovani. Kup si detske mydlo, protože detske pripravky si kupuji i alergici, muzes mit i alergii na mydlo, které používáš. Vsechno je totiž mozne.

štamgast

Tak v zimě to asi nepůjde ale v létě si zkus vzít nějaké volné kalhoty (třeba bermudy) a naostro, bude ti zadek víc větrat.

briketka10

například Sportisimo má velké slevy
http://www.spor­tisimo.cz/pan­ske-termopradlo/?gclid=C­K7Tl9mIsLsCFctb3god­d2EALQ

briketka10

bylo by možná dobrý koupit si
funkční prádlo..
https://www.go­ogle.cz/#q=ter­mopr%C3%A1dlo

huxa

briketka10-nene, tento pocit mám hlavně po delší době stání/sezení/chůze, pokud třeba chvilku sedím, potom někam jdu a zase pár minutek sedím, je to v pohodě.

briketka10

a nemáš třeba nesprávný kalhoty
s podšívkou, nebo i prádlo máš
bavlněný jaký ??