Jak proti plísni na kožených botách a oděvech?

Zjistila jsem, že na uskladněných zimních kožených botách a oděvech se objevila plíseň. Dá se s tím něco dělat nebo vyhodit?

Nejlepší odpověď
mosoj

Použil bych Savo Perex. Oděvy bych v něm vypral a boty pořádně potřel z vnějšku i vnitřku a nakonzervoval krémem či vazelinou na boty.
Doplňuji:
Mělo by stačit i obyčejné vyprání v pracím prostředku , očištění a impregnace bot.

Další odpovědi
Drap

Určitě dá, otřít hadrem, popřípadfě okartáčovat, lze i jemně omýt mýdlovou vodou. Potom dokonale usušit, nakonzervovat a znovu uložit. Nejlépe na jiné místo. Plíseň se usadí jen tam, kde je málo větráno a je tam dostatečná vlhkost.

Carlos1

Přesně pro tento účel jsou vyrobeny přípravky Renapur balsam a Renapur Hi-Shine od firmy Renapur Praha. (www.renapur.cz).