zjentek

Jak prokáži autorství obrázku?

Pokud používám jakýkoli obrázek, neměl bych ho nikde „ukrást“. Ale jak prokáži, že jsem jeho autorem, nebo že mi jinak náleží/říká pane?

Obrázek: můj 🤷‍♂️

Odpovědi
Dochy

Nemusíš vše prokazovat. Stačí tvrzení. Nějaké důkazy si můžeš nechat až na dobu, kdy Tvé autorství někdo zpochybní.

aevul

Předpokládám, že nejde o nějaký osobitý styl typický pro konkrétní osobu, ale jde o běžně vytvořený obrázek. Pak je nejlepší cesta elektronický podpis s časovým razítkem. Elektronický podpis určuje, že původcem dat je podepisující osoba (v tomto případě říká, že jsi k obrázku měl přístup), časové razítko zase určuje čas, kdy nejpozději data (v tomto případě obrázek) prokazatelně existovala.

Řekněme, že obrázek elektronicky podepíšeš s časovým razítkem k 31.8.2022 10:54. Kdokoli pak přijde s tvrzením, že je to jeho dílo, bude muset prokázat, že k obrázku měl přístup před uvedeným datem.

led

Dokazovať autorstvo „vnútorného ohňa v oku pri pohľade na lásku vášho bytia a nebytia“? Vlastné autorstvo sa ťažko dokazuje, ak je už raz zverejnené bez dôkazov o autorstve.
PS. nie ste vy náhodou ten, ktorý založil prvý oheň v histórii ľudstva? Tak to máte smolu, vaše autorstvo je už premlčané. Ale snáď máte v tom čiernom pozadí svoju autorskú značku v čiernej farbe ako dôkaz vášho autorstva… 🙂

zjentek

Led 😘

zjentek

Dochy, například? Které/jaké.

Dochy

Co: Které jaké?

zjentek

No důkazy 🤷‍♂️

Dochy

Obvykle autor na svůj obraz vkládá svou signarur, na originálech fotek z digitálu bývá jakým foťákem, kdy a kde byla vyfocena,…

Dochy

A originál si autor zpravidla nechává v archivu, zatímco na web třeba dá zmenšenou kopii.