Pella

Jak probíhá zkouška manuální zručnosti?

Na obor asistent zubního technika se mimo přijímacích testů z ČJ a M dělají také testy manuální zručnosti. Máte s tím někdo zkušenosti? Jak probíhá a co přesně jste dělali? Jak se na tohle připravit doma?

Nejlepší odpověď
annas

Dcera mé známu se hlásila ne stejný obor. Zřejmě zkouška manuální zručnosti bude podobná na všech SZŠ.

Ona modelovala zub podle předlohy, pak kreslila do sítě dle předlohy a poslední úkol – tvarovala drát opět podle předlohy.

Pokud školu ukončíte, bude tuto činnost vykonávat v praxi. Znám jednoho technika, který není příliš zručný, sice zub vymodeluje, ale záleží na náročnosti pacientů. Někdy zhotovený zub opravuje. Mám na mysli samozřejmě tzv. třetí zuby.