Gestas

Jak probíhá v Praze na Hlavním nádraží obracení rychlíků ze Slovenska?

Čekal bych, že prostě přijedou, odpojí od nich lokomotivu, ta si přejede na opačný konec a tam ji zase připojí, vagony stojí elou dobu ve stanici.. Ale místo toho ty vlaky směr Libeň a Slovensko přijedou odněkud z jihu. Jak se obrací? Přepojí tu lokomotivu někde na jih od Hlavního nádraží, nebo se ten vlak otočí přes různé kolejové spojky bez nutnosti lokomotivu přepojovat na druhou stranu?

Odpovědi
Edison

Ještě je tu možnost, že se lokotky vystřídaj. Jednu odpojej na jednom konci a na druhym připojej jinou. Ta první si přejede až když je čas… podotýkám, že to je možnost, nikoli že to tak realizují, a už vůbec ne vždy.

aliendrone

Nevím jak ten vlak vypadá. Třeba u LEO expresu to probíhá tak, že řdič z jednoho konce spouravy (stanoviště strojvůdce) přejde na druhý konec soupravy (kde je taktéž stanoviště strojvůdce) a vlak poté vyjede opačným směrem. Jinak jsou také lokomotivy, které mají stanoviště strojvůdce na obou stranách, tzn. že lokokotmotiva se na jendom konci odpojí, vedlejší kolej se vrátí z5 a na druhém připojí a fíra pak řídí okokotmotívu z jejího opačného stanoviště strojvůdce… možností je dost. ;) :D :D

dubraro

Praha je plná kolejí, podívej na mapu. Klidně to může být i tak, že vlak projede po Praze smyčkou a nemění přitom směr jízdy.