Zvědavý

Jak probíhá maturita z účetnictví??

Dělal tady někdo maturu z účta v posledních několika letech?? Já slyšel že se tam hlavně mluví – takže když správně zaúčtuji a nebudu „umět mluvit“ ? Jak to tam probíhá. Prosím pokud máte osobní dojmy díky

Odpovědi
Klarka.V

Ahoj, když jsem maturovala z účetnictví já, tak ještě nebyla státní maturita, ale myslím, že se ten průběh u státní moc neliší. Ano, je pravda, že u maturity z účta se moc neúčtuje, spíš slovy musíš popsat to, jak účtuješ a jinak je to opravdu hodně o teorii – pouze v praktické části maturity je to o účtování. Prostě musíš účto okecat.