procsy122

Mám maturitu a chci studovat jiný obor ale také s maturitou jak potom studium probíhá a jde to vůbec?

Mám zahradnickou školu s maturitou z českého a německého jazyka chci jít na veterinární školu ale jak potom funguje studium ?

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu najdete zkušenosti jednoho studenta, který začal po maturitně znova studovat střední školu. Snad se dovíte víc. Článek "Co po maturitě? Zpátky na střední " byl aktualizovaný v únoru 2014.

Nejlépe se informovat přímo ve škole, za jakých podmínek je studium možné. .

http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/co-po-maturite-zpatky-na-stredni

Další odpovědi
da ny

Pokud Vás SŠ přijme ke studiu (s přijímacími zkouškami nebo bez nich) je to možné :)
Státní část maturity z ČJ a NJVám bude uznána, vlastně si doplníte jen „odborné“ a další předměty (2– 3) nabízené novou SŠ.
Pravděpodobně se jedná o formu prezenčního studia, takže tam budete docházet denně. S vedením školy se domluvíte, zda musíte být přítomna na hodinách ČJ a NJ, ze kterých jste již odmaturovala.
Škola Vám jistěpodá potřebné informace :)
Budete mít statut studenta, na každé škole v prezenční formě studia do 26 let.

suaeda

Také jsem dříve maturoval postupně na 2 středních školách. Jednu jako denní studium, druhou později dálkově. Tenkrát mi škola uznala maturitu ze všeobecných předmětů, ale z odborných předmětů jsem dělal normální maturitní zkoušku včetně písemných a ústních zkoušek. Snad je to dnes obdobné.