Frogman

Jak probíhá bezpečnostní prověrka?

Jediné mě napadá jen něco ve smyslu, že někdo je do něčeho zasvěcen a v žádném případě o tom nesmí říct ani slovo.

Jinak vůbec nemám tušení o co v té prověrce jde, jak probíhá atd. Nevíte někdo?

___
@autacek, ano, samozřejmě vím, že těch druhů prověrek je více, ale zajímá mě, co všechno musí člověk, který ji chce získat, podstoupit.
To prověření je myšleno třeba trestní rejstřík? A co se má zjistit z toho šetření v terénu? Co když o tom člověku okolí vůbec nic neví? Anebo co když se ten prověřovaný člověk naopak s okolím na něčem domluví a tak? Tohle mi jako moc důvěryhodné nepřijde, nevím. :)

Nejlepší odpověď
autacek

Tak bezpečnostních prověrek je více druhů, dle druhu tajnosti materiálů, ke kterým by měla mít osoba přístup.

Pokud je požadavek na takovou prověrku, učiní ji k tomu kompetentní orgán, který danou osobu prověří a to ať už co se týká papírových záznamů co vypadnou z různých evidencí, tak v rámci místního šetření v terénu, výslechem osob z okolí prověřovaného subjektu, apod.