flodur

Jak připravujete houbu píchavku?

Díky za rady.
Doplňuji:
Omlouvám se pýchavku.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Smaženou jako řízek v trojobalu.

Další odpovědi
beer

Malé druhy pýchavek jsou vhodné ve směsi do polévek, pod maso, gulášů, smaženice ap., další zase jako koření.
Pýchavka obrovská se navíc připravuje jako obalovaný řízek, což je rozhodně její nejchutnější zpracování.

Děda Louda

Takovou určitě nikdo nezná, tudíž nesbírá, tedy ani neupravuje. Natož k jídlu.
Výborné jsou ovšem mladé plodnice pýchavek.

ten který je

Dobrá je v bramborové polévce nebo jí dáváme do česnečky,ale jen mladé plodnice.