vašek1

Jak připravit kuskus?

Jak připravit kuskus?Znáte někdo dobrý a jednoduchý recept, na jeho přípravu?Z mé strany to bude premiera.

Nejlepší odpověď
kropitko

Snacha louhry to umí,dal tam na ní odkaz, kdyžtak bych si dala taky,tak jí napište a pak mi napište,kdy bude mít čas nám ho udělat. Dík M.

Další odpovědi
annas

Kuskus připravuji takto:

Z kuskusu je možné připravit celou řadu pokrmů. Jeho příprava je velmi jednoduchá. Běžný způsob jeho přípravy je takový, že na 1 díl kuskusu připadnou 2 díly vody, kterou osolenou přivedeme k varu. Potom ji odstavíme a nasypeme odměřené množství kuskusu a necháme cca 10 – 15 minut stát. Pročechráme vidličkou, promícháme s kapkou oleje – nejlépe extra panenského – a pak kombinujeme s přísadami.
Před vařením můžeme kuskus například na sucho opražit. Můžeme tuto potravinu také zalít už studenou vodou, přivést k varu a krátce povařit. Kuskus můžeme vařit také v páře.

V arabském světě se kuskus připravuje ve speciálním dvoudílném hrnci s perforovaným dnem horní části. Dole se dusí skopové, jehněčí nebo kuřecí maso se zeleninou či cizrnou a pára tak kuskus i krásně navoní. Podává se na velkém talíři uprostřed stolu spolu s dušeným masem a zeleninou. Z něj si každý nabírá pomocí chlebových placek. V každé zemi se kuskus ochucuje trochu jinak – v Maroku olivami a šafránem, v Alžírsku mají hlavní slovo rajčata a v Tunisku ostrá papriková omáčka („harissa“).

panenka

Kuskus
Suroviny:
250g kuskusu(pro 3–4 osoby)
rostliný olej
voda(vývar z masa či zeleniny nebo ryb)
sůl
máslo

Postup:
Do hrnce nasypte kuskus,přidejte 3 lžíce rostl.oleje a vše dobře promíchejte vidličkou.
Mezitím nechte přivést k varu 250ml vody se lžičkou soli(masový vývar).Vodu přelejte na kuskus a pomalu míchejte a vařte až se voda vstřebá.Vypněte vařič,přikryjte a nechte stát 2 minuty.Poté přidejte dva oříšky másla a za občasného míchání vidličkou nechte na mírném ohni znovu 3 min. vařit.Vypněte vařič a nechte 8 min. odpočinout a podávejte jako přílohu.

http://www.da­ma.cz/vareni/re­cept.php?d=6520

louhra

Moje snacha ho umí.Posílám na ní odkaz.

Zdroj: pamalkova@seznam.cz

ph02

Postup na přípravu kuskusu je třeba na stránkách mujplan.cz

Zdroj: http://mujplan­.cz/postup.php?id=738