Mexxyn

Jak (případně v jakém programu) na počítači vystřihnout z fotky konrétní tvar ?

Potřebuju dostat určitý tvar z jedné fotky na druhou a to tak, že tvar z jedné fotky „vystřihnu“ a na druhou fotku ho pak pouze vložím … nejedná se však o žádný geometrický útvar (čtverec, obdélník, kruh …), takže ho v žádném normálním programu nevystřihnu tak, aby zůstal jenom tvar samotný … může někdo poradit, jak nebo v jakém programu bych takového výsledku docílila ? Díky.

Nejlepší odpověď
Bedy

Zkuste program GIMP – je zdarma a v češtině. Výhodou je i řada tutoriálů na internetu.

Ke stažení z www.slunecnice­.cz/sw/gimp

Další odpovědi
Braník

Zkus photo filtre
http://mujsou­bor.cz/bitmapo­ve-graficke-programy/photo­filtre-studio-7

mosoj

V jakémkoliv bitmapovém editoru, který to umí ( Zoner a pod.) Použít výběrový nástroj laso, polygonové laso, magnetické laso. Záleží od čeho se ten tvar který chceš vystřihnout odvíjí. Pokud se jedná jenom o tvar tak to laso ( umí i oblouky a křivky). Polygonové laso dělá jenom přímky a magnetické laso si vybírá podle nějakého předmětu, či osoby.

Anuket

Doporučuji v Photo Filtre využít tzv. „polygon“ – tím si určíte sama svůj obrazec, který se Vám bude líbit, případně si ho můžete vytvořit i rukou, jen tahem myši tzv. „Lasem“, ale je to pak hodně kostrbaté.

Na Photo Filtre je rovněž velmi mnoho návodů v češtině.