hydrogen5

Jak vytvořím křivku v Excelu?

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak vytvořit v excelu graf, kde v jeden moment je hodnota na vodorovné ose konstantní a mění se pouze hodnota na ose svislé. Zkoušela jsem tento graf vytvořit, ale vždy se hodnoty na vodorovné ose měnily. Těžko se to popisuje, takže pro lepší představu přidávám odkaz, kde se nachází podobný graf: http://fyzika­.jreichl.com/ma­in.article/vi­ew/632-krivka-deformace
Mohl by mi prosím někdo poradit, jak tento graf můžu vytvořit?
Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

To co požaduješ je speciální tvar rovnice přímky. V ukázkovém grafu nic takového není.

To co požaduješ může být pouze přímka a to totožná s osou y.

Další odpovědi
Lamalam

Moc nerozumím zadání. Co to znamená, že hodnota na vodorovné ose je konstatntní a mění se hodnota na ose svislé? Já bych si vytvořila zdrojovou tabulku a použila některý druh spojnicového grafu.