Avatar uživatele
Kepler

Jak přilákat kočku?

Už asi dva týdny se kolem našeho baráku toulá nádherná kočka/kocour, je skoro celá bílá. Já jsem spíš na pejsky, ale žádného bych si nemohl dovolit, protože jsem singl a kdyby se mi něco stalo, neměl by se o něj kdo postarat. Kočku můžu kdykoliv pustit ven, postará se sama. Je viditelně hladová (i když ne vyhublá), asi v těch mrazech trochu trpí, ale je dost nedůvěřivá, nenechá se chytit. Tak bych ji chtěl přivést domů.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, independent, aliendrone před 2247 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Co třeba jí dát opakovaně do misečky krmení, nejlíp asi na okno, tam si vyskočí a pak třeba bude chodit pořád, až zůstane nafurt.

Naši mámu si tak postupně adoptovalo několik koček.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… pořádnou kočku v našich letech asi jen na peníze …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Žrádlo zabírá. Masíčko především. Kuřecí. Ale není to podmínkou. Klidně nos po kapse takové ty kočiči pamlsky, co prodávají v chovatelkách. Nesnaž se ji hned chytit, nejdřív jen hladit, ať si zvykne. Mluvit klidným tónem, spíš tišším a moc při tom neotevírat pusu. Žádné prudké pohyby. A měj přivřené oči, to je pro kočku znamení, že je vše OK. Víc mne nenapadá. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Záleží také na tom, co mæ za sebou.
Určitě ale dávat krmení a někam, kam nebude pršet.
Pokud ale nemáš možnost žebříčku k okénku v okně, zavřenà v bytě by si už těžko zvykala, když je navyklá na venek.
Známým trvalo cca rok, než se jeden bojácný kocour nechal pohladit. Ale na jídlo si chodil pravidelně. Bydlí v rod.domku a papu nechávali u vchodu. Teď už kocour chodí i dovnitř.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

IceT: no jo, ale já mám parapet v prvním patře, bydlím v bytovce…

před 2247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Tak jí udělej z břízky žebříček… nějakej problém?

před 2247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

To je pak problém, ale zkus nosit nějakej mlsek po kapsách, třeba se ti poštěstí, když bude poblíž.

před 2247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Tak jo, asi budu v kapse trvale nosit baštu pro kočku, až se spolu zase potkáme, tak si k ní ihned s nabídkou dřepnu 🙂

před 2247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Dále je k dispozici tyčovina, lana… jéjej, stačí trocha fantazie a nádherná kočka je syta!

před 2247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Promiň jsi ještě větší vůl, než jsem si myslel…

před 2247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
GM

Keplere, ani tu kočku nemůžeš jen tak vypustit ven ať se postará sama, kdyby ses jí už jednou ujal!!!

před 2246 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Až bych měl pocit, že se bude vracet za žrádlem, pouštěl bych ji ven každý večer. Kočka je noční zvíře, nevěznil bych ji doma 24 h denně. Pes je závislý na svém páničkovi, kočka je vázána na dům.

před 2246 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Moje kočky jsou v noci doma. A ven mohou kdykoli.
Je to omezování, pouštět ji ven jen večer. Co když bude chtít ven ve dne?

před 2243 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata