Terryle

Vnímají zvířata jazyk, kterým se na ně mluví?

Jsem ve Finsku a ještě se mi tu nepovedlo přilákat kočku, aby se dala pohladit. Ale doma je většinou „ukecám“. Vždycky jsem si myslela, že zvířata reagují především na tón a melodii hlasu a rozumí tak nějak mezinárodně… ale ty zdejší čičiny mě znejistěly. Je ale pravda, že jazyky mají různou intonaci… je možné, aby zvířata reagovala i na ni?

Nejlepší odpověď
quentos

možné to určitě je, oni nějakým způsobem holt poznají cizince. Nevím jak kočky, ale psi prý rozumí až dvěma stům lidských slov, ovšem v mateřštině země, v níž byli ochočeni

Další odpovědi
ReHu

Také žiju v tom, že reagují na intonaci.
Čeština ale zní intonačně zcela jinak, tak to je možná tím. Jsou zvyklé na něco jiného.
Pokud řeknu svému psovi stůj zcle intonačně odlišně, nebo když to řekne zcela odlišně má mamina, pes vůbec netuší, co má dělat. Slovům rozumí, ale reaguje na tu intonaci. Sedni zní jinak než lehni, stůj či zůstaň.

led

Zvieratá počúvajú melódiu hlasu a podľa nej reagujú. U tých, s ktorými sa „rozprávajú“ to naozaj vyzerá ako rozhovor.
V Každom jazyku je tá melódia iná.