zjentek

Jak při výrobě brýlí vsazují plastový čočky do těch jejich plastových rámečků?

Samozřejmě mám na mysli brýle bez šroubků. Ze slunečních brýlí mně vyskočila čočka, která byla v rámečku jaksi nacvaknutá a zpátky na své místo se jí nechce nijak snadno a bez boje.
Jak to tam strkaj při výrobě? Má někdo fígl?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Plastový rámeček se před vložením čočky nahřeje a roztáhne.

Další odpovědi
gecco

Jsou zalisovávány (´ruční´ lis) s plošnou oporou skla a plnou podporou obruby…
😉
Ty můžeš zkusit obrubu opatrně zahřát (raději ve vodě, nouzově horkovzduškou nebo fénem).
😉

led

Využitie pružnosti materiálu – prirodzene tak, aby neprekročili hranicu zlomu.

Radius

Mám takové dioptrické brýle (bez šroubků). Když byl problém, zašel jsem do optiky a oni mi to opravili (dali nové tyčky – měli samozřejmě ty se správnou velikostí i barvou). Od té doby jsem pochopil, že oni mi to opraví tak, aby to bylo v pořádku (i esteticky) a nebylo to moc drahé.